SEW 5581_16_ECDriveS crop

Trommelmotoren er brukervennlighet og lett å tilpasse aktuelle applikasjoner

SEW-EURODRIVE nå også med trommelmotorer

ECDriveS® er en DC drift med 40 W kontinuerlig effekt opptil 100 W dynamisk effekt som er optimalisert for typiske effektområder for rulletransportører for lette logistikk applikasjoner.

ECDriveS® en børsteløs 24V DC-trommelmotor.
24V DC-trommelmotoren er en enkel og kostnadsbesparende løsning for rulletransportører som er optimalisert for det nedre effektområde. Spesielt egnet for rulletransportører for gods under 30 kg.

Overblikk ECDriveS®

  • Enkel håndtering
  • Høy grad av fleksibilitet
  • Enkel integrasjon og oppstart
  • Driftssikker
  • Ekstern kommunikasjon via Ethernet baserte bussystemer eller binær styring.
    ( PROFINET, EtherNet/IP™, Modbus/TCP, EtherCAT®)
  • Programvare som inneholder ferdige moduler for enkelt oppsett av transportører.
  • 250% overlastkapasitet med 40W ( S1 drift).
  • Nøyaktig posisjonering av last med integrert encoder
  • Kapsling IP54 - IP66
  • Bredt spekter av material utførelser ( PVC, rustfri +++)

Trommelmotoren er svært brukervennlighet og lett å tilpasse aktuelle applikasjoner. De er svært enkle å integrere og starte opp. Girmotoren er driftssikre og har lang levetid.

ECDriveS® er et supplement til SEW Eurodrives allerede eksisterende produktspekter av standard girmotorer, motorstartere og desentraliserteløsninger for intralogistikk, optimalisert for det nedre effektområde.

ECDriveS® står for Electronically Commutated Drive System, en børsteløs DC gimotor. ECDriveS® står også for “easy drive,” en enkel, effektiv og kostnadsbesparende løsning for rulletransportører fra SEW‑EURODRIVE.

Rune Dalby, Endress+Hauser

Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør

Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.