
Servomotorinnstilling - rakettforskning eller som for i hose
Å tuneen servomotor manuelt kan være skremmende øvelse, men i denne artikkelen viser vi deg to enkle teknikker som vil få servomotoren opp og fungere raskt og greit.
I artikkelene gis det en oversikt over PID (proporsjonal, integrert, avledet) basert servotuning, og introduserer to manuelle innstillingsmetoder som fungerer bra for et stort utvalg av systemer. Det viser også at 'optimal' parametrene varierer etter applikasjons- og ytelsesmål, selv for nøyaktig samme motor- og forsterkeroppsett.
Last ned White Paper med linken nedenfor.
Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring
Båtene som opereres fra verdens første fjernstyringssenter for maritime operasjoner nærmer seg full autonomi med stormskritt. Flytting av gods fra land til sjø og mannskapsmangel er blant driverne for stadig nyvinninger til sjøs.
Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet
Brandstory
KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.
Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft
Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.
Ny utgave av AMNYTT: Fra gode målinger til intelligent industri
Den nye utgaven av AMNYTT Magasin tar leserne med inn i norsk prosessindustri – fra instrumentering og prosesstyring til smart vedlikehold, digitale tvillinger, KI og avansert robotikk. Vi besøker blant annet Yara Porsgrunn, Borregaard og Glencore Nikkelverk.











