
Overhaling og service av alle aktuerte ventiler
Servicekontrakt til Ellingsen Nor Instruments
Ellingsen NOR Instruments (Haakon Ellingsen AS) er tildelt Service Contract for Actuated Valves and Control Panels av Lundin Norway AS, installert på Edvard Grieg-feltet.
Avtalen omfatter, men er ikke begrenset til, overhaling og service av alle aktuerte ventiler, pneumatiske og hydrauliske kontrollpanel, samt innkjøp og logistikk av tilhørende reservedeler på vegne av Lundin.
Avtalen er gyldig i 3 år, med opsjon for forlengelse 2 + 2 år. Maksimal gyldighet er 7 år.
Ellingsen NOR Instruments har gjennom eksisterende leveranseavtale til plattform-utbyggingen av Edvard Grieg-feltet, levert alle installerte aktuatorer og kontrollpanel.
- Vi berømmer Lundin for å sikre overføring av kompetanse om installert utstyr fra prosjekt til drift, og vi gleder oss til å bidra til kostnadseffektivt vedlikehold og høy oppe-tid på produksjonen på Edvard Grieg. Vår fordel er at vi selv sitter på all dokumentasjon og know-how om installert utstyr i denne kategorien på Edvard Grieg. Dette vil utvilsomt bidra til optimalisert service og vedlikehold, samt totaloversikt over utstyrets levetid, sier adm. direktør Tina Kristensen i Haakon Ellingsen AS.
For ytterligere informasjon se: www.ellingsen.biz
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












