Servi-Moholt-crop

Selskapene vi utfyller hverandre meget god

Servi AS og Karsten Moholt AS samlokaliseres i Storebotn

Servi AS flytter inn i Karsten Moholt AS sine lokaler i Storebotn Næringspark på Askøy fra 1.mars 2017. Servi AS og Karsten Moholt AS har det siste året hatt et tett markedssamarbeid innenfor det profesjonelle servicemarkedet.

Selskapene vi utfyller hverandre meget godt, med Servi AS sin kompetanse innenfor hydraulikk overhalinger, tilstandskontroll og overvåking og Karsten Moholt AS’ kompetanse innenfor elektroservice, overhalinger, tilstandskontroll- og overvåking. Selskapene er markedsledende spesialleverandører innenfor hvert sitt felt og en samlokalisering legger til rette for gode synergier som bidrar til en mer komplett service og one stop shopping for våre kunder på servicejobber og større prosjekter innenfor grønn energi, fossil energi, shipping, landbasert industri, havbruk, forsvaret og jernbaneindustri.

Om Karsten Moholt

Karsten Moholt er et elektromekanisk kompetansesenter med hovedkontor på Askøy utenfor Bergen, men med hele verden som nedslagsfelt.

Selskapet har over flere generasjoner bygget opp unik kompetanse og erfaring innenfor roterende elektromekanisk utstyr, noe som gjør at de i dag er verdensledende innenfor flere av sine fagfelt. Karsten Moholt er en foretrukket samarbeidspartner for flere av verdens ledende selskaper.

Om Servi AS

Servi Group har røtter helt tilbake til 1912 og er i dag Norges største leverandør innenfor POWER AND MOTION CONTROL. Frem til midten av 90-tallet var vi kjent som Ingeniørforretningen Atlas.

POWER AND MOTION CONTROL inkluderer både hydraulikk, pneumatikk, elektromekanikk og glidelager ( tribologi ). I tillegg leverer vi et antall nisjeprodukter mot industri og marinemarkedet. Vi leverer komponenter, løsninger, engineering, samt service og vedlikeholdstjenester.

Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn

Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn

Innfører nye strategier som bidrar til solid produksjonsløft

Roger Næss (57) tok med seg 32 års erfaring innen automatisering, elektro og vedlikehold fra legemiddelbransjen til Yara i Porsgrunn. De siste årene har han vært sentral i en transformasjon som har bidratt til å øke produksjonen av gjødsel på Herøya med ti prosent. Ny metodikk har gjort utstyr mer fintrimmet og fått økt oppetid.

Gir gass på lokalproduserte oksygengeneratorer for bedre fiskevelferd og økt bærekraft

Gir gass på lokalproduserte oksygengeneratorer for bedre fiskevelferd og økt bærekraft

Et sprekt samarbeid mellom norske bedrifter starter serieproduksjon av mobile, helautomatiserte oksygengeneratorer for oppdrettsnæringen. Anleggene skal være enkle å bruke for oppdretter, og leveres med avansert styring og fjernovervåkning – tilkoblet OXZOs bemannede kontrollsenter.

Politisk debatt under Norsk Industri årskonferanse 2026

Norsk Industri samlet industrien i en tid preget av uro og omstilling

På Norsk Industris årskonferanse 2026 sto geopolitikk, kraftbehov, konkurransekraft og industriell omstilling øverst på agendaen. Gjennom dagen tegnet politikere, industriledere og internasjonale eksperter et bilde av en industri som møter økende usikkerhet, men som samtidig ser store muligheter dersom Norge klarer å handle raskt nok.

4-20 mA: Seiglivet strømsløyfe

4-20 mA: Seiglivet strømsløyfe

Borregaard gjorde en grundig vurdering av kommunikasjon med feltinstrumentering da et av anleggene skulle oppgraderes. Resultatet var at eksisterende, digital feltbuss ble faset ut. Og klassikeren 4-20 mA gjorde comeback for å sørge for pålitelig kommunikasjonen i tiårene fremover.