Phoenix com 4676 crop

Eksisterende serielle komponenter kan gjøres nettverksegnet

Serielle com-servere for ekstreme bruksområder

Phoenix Contact har utvidet produktserien med de serielle com-serverne FL COM med to spesielle varianter med utvidet temperatur- og forsyningsspenningsområde.

Ved hjelp av COM-servere kan utstyr med seriegrensesnitt helt ukomplisert implementeres i Ethernet-nettverk.

De to nye modellene er egnet for et temperaturområde fra -40 til +70 °C og håndterer et forsyningsspenningsområde fra 12 til 30 V AC/DC. Enhetene åpner for enkel konfigurering via Web-grensesnittet.

Ved hjelp av den prisoptimaliserte basisvarianten for flytting av seriegrensesnitt til nettverket via virtuelle COM-porter kan eksisterende serielle komponenter gjøres nettverksegnet. Utover dette fungerer den universelle varianten som Modbus-Gateway. Dermed kan serielle Modbus-RTU/ASCII-systemer helt enkelt omformes til Modbus-TCP, og omvendt. Slik kan eksisterende serielt Modbus-utstyr helt enkelt kobles til moderne Modbus-TCP-enheter.

Ytterligere informasjon se: https://www.phoenixcontact.com/online/portal/no

Rune Dalby, Endress+Hauser

Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør

Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.