Schneider LED crop

Overgangen til det nye sortimentet skjer gradvis

Schneider Electric oppgraderer Harmony-serien med en ny LED-lampemodul

En ny lysdiode gir nye fordeler til alle fagfolk som jobber med lystrykknapper, signallamper og vendere med lys: Et forenklet sortiment sparer monteringstid, gjør det enklere å bestille varer og forenkler lagerstyringen – også i servicebilen. Schneider Electric kommer med en viktig nyhet for Harmony-serien: En ny og universell lampemodul og en ny generasjon fargede linser til lampehodene.

Den nye lampemodulen avgir et kraftig og jevnt hvitt lys, og passer til alle Harmony lystrykknapper, signallamper og vendere med lys. Dermed skal fagmannen i fremtiden bare velge linse i ønsket farge (rød, gul, grønn, hvit, oransje eller blå) – lampemodulen er den samme, uansett oppgave.

 

Samtidig har de fargede linsene også fått en ansiktsløftning, slik at de nå fremstår med enda klarere og tydelige farger som er enklere å skille fra hverandre. Dette gjelder også når lampen er slukket.

 

– Oppgraderingen gir selvsagt et kvalitetsløft til de enkelte produktene, og installatøren sparer tid når man ikke lenger må velge riktig lampehode og -modul hver for seg. Men en like viktig nyhet er at sortimentet blir forenklet med færre varenumre», forteller Jesper Rasmussen, ansvarlig for Harmony-sortimentet hos Schneider Electric i Norge og Danmark.

Fordeler for alle

Det forenklede sortimentet gir fordeler for alle som jobber med lystrykknapper, signallamper og vendere med lys – både grossister og tavlebyggere, maskinbyggere og elektrikere:

  • enklere å velge de rette produktene til oppgaven
  • raskere montering
  • mindre risiko for feil
  • mer effektive innkjøp og administrasjon
  • optimalisert lagerstyring og mindre plassbehov på lageret og i servicebilen
  • kortere leveringstid
  • forenklet service og vedlikehold.

Oppgraderingen gjelder alle Ø 22 mm lystrykknapper, signallamper og vendere med lys i både metall (XB4) og plast (XB5).

Overgangen til det nye sortimentet skjer gradvis, og alle oppgraderte produkter er tydelig merket på emballasjen.

Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn

Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn

Innfører nye strategier som bidrar til solid produksjonsløft

Roger Næss (57) tok med seg 32 års erfaring innen automatisering, elektro og vedlikehold fra legemiddelbransjen til Yara i Porsgrunn. De siste årene har han vært sentral i en transformasjon som har bidratt til å øke produksjonen av gjødsel på Herøya med ti prosent. Ny metodikk har gjort utstyr mer fintrimmet og fått økt oppetid.

Gir gass på lokalproduserte oksygengeneratorer for bedre fiskevelferd og økt bærekraft

Gir gass på lokalproduserte oksygengeneratorer for bedre fiskevelferd og økt bærekraft

Et sprekt samarbeid mellom norske bedrifter starter serieproduksjon av mobile, helautomatiserte oksygengeneratorer for oppdrettsnæringen. Anleggene skal være enkle å bruke for oppdretter, og leveres med avansert styring og fjernovervåkning – tilkoblet OXZOs bemannede kontrollsenter.

Politisk debatt under Norsk Industri årskonferanse 2026

Norsk Industri samlet industrien i en tid preget av uro og omstilling

På Norsk Industris årskonferanse 2026 sto geopolitikk, kraftbehov, konkurransekraft og industriell omstilling øverst på agendaen. Gjennom dagen tegnet politikere, industriledere og internasjonale eksperter et bilde av en industri som møter økende usikkerhet, men som samtidig ser store muligheter dersom Norge klarer å handle raskt nok.

4-20 mA: Seiglivet strømsløyfe

4-20 mA: Seiglivet strømsløyfe

Borregaard gjorde en grundig vurdering av kommunikasjon med feltinstrumentering da et av anleggene skulle oppgraderes. Resultatet var at eksisterende, digital feltbuss ble faset ut. Og klassikeren 4-20 mA gjorde comeback for å sørge for pålitelig kommunikasjonen i tiårene fremover.