Matek Jan Fredrik crop

Samson Regulering AS satser innen Industri 4.0

Jan Fredrik Mikkelsen startet hos Matek-Samson Regulering 1 oktober 2021 og har tidligere Jobbet for Bilfinger, Ineos Rafnes og Norner. Jan Fredrik vil fra 2022 ha ansvar for Samson Q4-Cognitive Solutions.

Med sin bakgrunn som Automatiker og prosessoperatør har Jan Fredrik god erfaring med optimalisering og overvåkning av prosesser på drift og vedlikeholdsnivå. Dette gjør at Matek-Samson nå virkelig tar tak rundt Industri 4.0 med SAM DIGITAL® og Focus-1.

«Det å være en del av Matek-Samson teamet inn i Industri 4.0. Sammen med Samson sine godt etablerte produkter føles utrolig bra. Ser frem til å være en spesialist innenfor våre digitale løsninger samt den nye Focus-1 ventilen.»

Emerson AMS Trex Device Communicator

Emerson lanserer oppgradert AMS Trex – raskere feltarbeid med sertifisert kalibrering

Den nyeste versjonen av AMS Trex Device Communicator gir feltpersonell raskere og mer presis kommunikasjon med feltinstrumenter, styrket sikkerhet og støtte for sertifisert kalibrering.

Thomas Pettersen, Phoenix Contact

Phoenix Contact styrker salgsteamet

Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.

Ola Christensen Braathe, Krohne

KROHNE styrker satsingen på landbasert industri

KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.

EtherCAT Technology Group

EtherCAT oppfyller CRA-kravene

EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.