
Alt kan nå mer effektiv utføres i de ny oppussede lokalene.
Samler all aktivitet under ett tak
Det er en omfattende virksomheten som Fuglesangs AS nå har samlet under ett tak i lokalen på Alnabru i Oslo. Selskapet har en nesten hundre års industrihistorie bak seg.
I dag er mye av aktivitetene i videste forstand rettet mot pumpebransjen. Markedene strekker seg fra Subsea til vann- og avløpssektoren.
Under den formelle åpningen av de nyoppussede lokalen sa styreleder Hans Petter Fuglesang at selskapet satte de ansatte først. Et noe uvant utsagn med mange kunder tilstede. Men argumentasjonen var god: Uten kompetente og motiverte medarbeider kan vi ikke gi våre kunder god service og oppfølging. Fuglesangs er langt mer enn en forhandler av pumper og tetninger. – Vi designer hele pumpeløsninger, basert på kundenes behov, fortalte Hans Peter Fuglesang til AMNYTT under åpnings arrangementet.

Mer effektiv drift
Forholdene for den diversifiserte virksomheten er nå lagt godt til rette for effektiv produksjon av pumpeløsninger. I den åpne delen av hallen er det monterings- og overhalingsbenker. For mer spesialiserte aktiviteter er det egen rom. Disse aktivitetene er:
- Sandblåsing
- Lakkering og belegg
- Svise og sliping
- Tetningsverksted
- Herding
- Vannbasseng for testing av utstyr
- Egen logistikk avdeling, med lager og forsendelse
Når kunden har presentert sitt behov for Fuglesangs er det ikke en standard løsning som presenteres. – Vi designer pumpeløsningen til de hvert enkelt tilfelle, forteller Fuglesang. Selve pumpen produserer vi ikke selv. Det overlater vi til velrennomerte pumpe produsenter. Men de produseres etter våre tegninger. Når pumpen er produsert og sammenstilt, lager vi hele løsningen. Det kan omfatte rør, ventiler og styresystemet.
Alt dette kan nå mer effektiv utføres i de ny oppussede lokalene.
Om Fuglesangs AS
Selskapet designer både enkle og komplette pumpesystem. Leveranser kan blant annet bestå av ferdig installerte systemer med rør, ventiler og intelligente styre- og overvåkingssystemer. De egenutviklet avanserte pumpestyring håndterer alternering, nivåregulering, tilbakemelding, tømming og logging av volum, driftstimer samt nivå. Fuglesangs har unike tetningsløsninger, tilpasset systemets driftsmiljø. Slike tetningsløsninger forlenger driftssikkerheten samt minsker vedlikehold og kostnader over lengre tid.
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












