Siemens-PC-crop

Har alle grensesnitt for effektiv engineering av industrielle applikasjoner

Robust bærbar PC for effektiv og mobil engineering

Den nyeste generasjonen av robuste og bærbare PCer fra Siemens er utstyrt med en mengde praktiske funksjoner for mobil engineering. Simatic Field PG M5 er designet for rask og effektiv konfigurasjon, igangsetting, service og vedlikehold

PCen kan også brukes for engineering på tekniske kontorer. Den nye bærbare PCen er tilgjengelig i to utgaver: Comfort utgaven er utstyrt med en Intel Core i5 prosessor, Advanced utgaven er utstyrt med en kraftigere Intel Core i7 prosessor. Sistnevnte kan også konfigureres med grensesnitt mot Simatic S5 CPUer. Ellers leveres begge varianter med raskt minne på opptil 32 GB, robust harddisk på opptil 1 TB og lysesterk skjerm på 15,6” med Full HD oppløsning.

Simatic Field PG M5 har alle grensesnitt for effektiv engineering av industrielle applikasjoner innebygd. For eksempel, ett Profibus og to Profinet grensesnitt for tilkobling til automasjonsprosessen, i tillegg til fire USB 3.0 porter. Simatic minnekort kan programmeres direkte ved hjelp av innebygd minnekortleser.

PCen leveres klar til bruk med forhåndsinstallert Simatic engineering software. PCen er også optimalisert for bruk sammen med TIA Portal – for nåværende og forrige generasjon av Simatic kontrollere, samt HMI stasjoner. Utviklingslisenser for Step7 og WinCC kan kombineres med opptil 75% rabatt, for en svært gunstig pakkeløsning.

For ytterligere informasjon om Field PG M5, vennligst se www.siemens.com/field-pg

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.