Pepperl RFID Ex crop

Kommunikasjon med de fleste feltbusser

RFID i Ex område

Pepperl+Fuchs har komplettert RFID produktporteføljen med lesehoder godkjent for bruk i Ex-områder for LF, 125 KHz, IPH-30GM-Ex og HF, 13,56MHz, IQH-30GM-Ex. Rekkevidden for begge lesehodene er 10 mm, avhengig av hvilke RFID-tag som benyttes. Lesehodene er i M30-utførelse og med ATEX godkjenning for bruk i sone 1 og sone 21. Beskyttelses metoden er Ex-m.

Disse lesehodene er tilpasset evalueringsenheter i serien Ident Control. Ident Control kan leveres med tilkobling for 1-4 lesehoder og for kommunikasjon med de fleste feltbusser både serielle og Ethernetbaserte.

Noen tekniske egenskaper:

  • Lese/skrive hode med M30 x 1,5
  • ATEX godkjent for sone 1 og sone 21
  • IP68
  • 15 meter kabel
  • EX m kapsling
Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft

Legemiddelprodusenten Vistin Pharma i Kragerø har ti prosent av verdensmarkedet for diabetes type 2-medisin. Produksjonen går 24/7 og alt eksporteres. Høyt automatiseringsnivå er et viktig bidrag.

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner

Ulmatec leverer sentralvarmeanlegg til skip, der distribusjonen i flere år har vært automatisert. Det er viktig at systemene fungerer optimalt, og at man kan implementere nye løsninger. I samarbeid med Schneider Electric utvikler sunnmørsbedriften nå en helt ny IT-arkitektur.

– Teknologien utvikles fort, derfor ønsket vi en løsning som gjør det enklere å oppdatere systemer, sier Simon Blindheim, Lead software engineer i Ulmatec Pyro AS.

Fiskelykke uten lus i lukkede anlegg, hvor også miljøet vinner

Fiskelykke uten lus i lukkede anlegg, hvor også miljøet vinner

Verdens største lukkede oppdrettsanlegg reiser seg i Bamble. Automatiseringen må også være i verdensklasse for god fiskehelse og pålitelig drift av den flytende «globen» som rommer 30 000 m3.

Yara løfter anleggene i Porsgrunn opp i skyene

Yara løfter anleggene i Porsgrunn opp i skyene

Gjødselprodusenten er i gang med en nettbasert, digital tvilling av fabrikkene på Herøya. Automatisk oppdatering i sanntid, lav brukerterskel og enkel tilgang til detaljert informasjon gir både bedre beslutninger, ditto samarbeid og økt oppetid.