
Kommunikasjon med de fleste feltbusser
RFID i Ex område
Pepperl+Fuchs har komplettert RFID produktporteføljen med lesehoder godkjent for bruk i Ex-områder for LF, 125 KHz, IPH-30GM-Ex og HF, 13,56MHz, IQH-30GM-Ex. Rekkevidden for begge lesehodene er 10 mm, avhengig av hvilke RFID-tag som benyttes. Lesehodene er i M30-utførelse og med ATEX godkjenning for bruk i sone 1 og sone 21. Beskyttelses metoden er Ex-m.
Disse lesehodene er tilpasset evalueringsenheter i serien Ident Control. Ident Control kan leveres med tilkobling for 1-4 lesehoder og for kommunikasjon med de fleste feltbusser både serielle og Ethernetbaserte.
Noen tekniske egenskaper:
- Lese/skrive hode med M30 x 1,5
- ATEX godkjent for sone 1 og sone 21
- IP68
- 15 meter kabel
- EX m kapsling
KROHNE-teknologi måler verdier for en halv milliard daglig på Mongstad
Avansert måleteknologi sørger for svært nøyaktige målinger av oljen som eksporteres fra Norge, for riktig avregning til kunder og beskatning til staten.
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Nye sensorteknologier redder rørene
Trådløse fuktighetssensorer øker muligheten for avdekking av korrosjon i rør under isolasjon.
Hybridsensor med mikrofoner og kamera oppdager gasslekkasjer fra rør med stor nøyaktighet.
Og ny temperaturmåleteknologi leverer varene uten fysiske inngrep i rør.
Lynkjapp effektbryter for DC-distribusjon kan gjøre maritime kraftløsninger grønnere
ABB melder at verdens første IEC-sertifiserte effektbryter med halvlederteknologi kan løse utfordringer innen likestrømsdistribusjon. Teknologien skal tilrettelegge for opptil 20 prosent lavere energiforbruk og utslipp enn vekselstrømsløsninger i maritim sektor.










