Phoenix-display-crop

Enhetene enkle å installere

Registrere, overvåke og styre signaler med prosessdisplayer

Med de nye multifunksjonelle prosessdisplayene FA MCR kan temperatur- og analogsignaler vises og overvåkes. De er egnet for bruk i applikasjoner der disse målestørrelsene skal registreres og viderebehandles.

Tilkoblingsmulighetene for mange sensortyper er en fordel, som alternativ også med sensorforsyning.

Prosessdisplayene har to releutganger og en analogutgang. På grunn av standardiserte husmål og pluggbare tilkoblingsklemmer er enhetene enkle å installere. Konfigureringen foretas med tastatur på forsiden eller med FDT/DTM-programvare. Prosessverdier og bargraf med koblingsterskler kan vises og tagges i displayet. Fargeendring av hele displayet indikerer potensielle feiltilstander.

Displayutstyret finnes i felt- og automatikkskapvarianter inkludert festematerial. Grunnet UL- og CSA-godkjennelser kan de benyttes internasjonalt. Ex-variantene er i tillegg egnet for egensikre applikasjoner i potensielt eksplosive områder.

Se mer om Phoenix Contact; https://www.phoenixcontact.com/online/portal/no?1dmy&urile=wcm:path:/nono/web/home

PHOENIX CONTACT AS ble etablert i 1987 og er et datterselskap av PHOENIX CONTACT GmbH & Co. KG i Tyskland, en av verdens ledende virksomheter innen elektronisk interface og industriell automatiseringsteknikk. Selskapet sysselsetter ca 14 500 medarbeidere i hele verden og har et
nettverk med over 50 datterselskaper samt ca 30 representanter som ivaretar global salg og support. I 2015 var omsetningen på 1,91 milliarder €.

I Norge er vi 29 medarbeidere hvorav 27 i Oslo, 1 i Ulsteinvik og 1 i Trondheim. Vi lagerfører på vårt hovedkontor mer enn 5.000 artikler og kan derfor betjene våre kunder med rask, effektiv og teknisk god service

Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året

Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året

Jotun har 40 produksjonsanlegg over hele verden. Globale avtaler for automatisering og intern standardisering står sentralt, men det lokale markedet der anleggene bygges er styrende for automatiseringsgraden.

Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring

Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring

Båtene som opereres fra verdens første fjernstyringssenter for maritime operasjoner nærmer seg full autonomi med stormskritt. Flytting av gods fra land til sjø og mannskapsmangel er blant driverne for stadig nyvinninger til sjøs.

Glad lederkvartett på KROHNE Altometer viser fram eksempler på innovativ måleteknikk, fra venstre: Leon de Borgie, Martijn Panis, Lars Lemke og Dominique Basson.

Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet

Brandstory

KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.

Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft

Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft

Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.