Phoenix-display-crop

Enhetene enkle å installere

Registrere, overvåke og styre signaler med prosessdisplayer

Med de nye multifunksjonelle prosessdisplayene FA MCR kan temperatur- og analogsignaler vises og overvåkes. De er egnet for bruk i applikasjoner der disse målestørrelsene skal registreres og viderebehandles.

Tilkoblingsmulighetene for mange sensortyper er en fordel, som alternativ også med sensorforsyning.

Prosessdisplayene har to releutganger og en analogutgang. På grunn av standardiserte husmål og pluggbare tilkoblingsklemmer er enhetene enkle å installere. Konfigureringen foretas med tastatur på forsiden eller med FDT/DTM-programvare. Prosessverdier og bargraf med koblingsterskler kan vises og tagges i displayet. Fargeendring av hele displayet indikerer potensielle feiltilstander.

Displayutstyret finnes i felt- og automatikkskapvarianter inkludert festematerial. Grunnet UL- og CSA-godkjennelser kan de benyttes internasjonalt. Ex-variantene er i tillegg egnet for egensikre applikasjoner i potensielt eksplosive områder.

Se mer om Phoenix Contact; https://www.phoenixcontact.com/online/portal/no?1dmy&urile=wcm:path:/nono/web/home

PHOENIX CONTACT AS ble etablert i 1987 og er et datterselskap av PHOENIX CONTACT GmbH & Co. KG i Tyskland, en av verdens ledende virksomheter innen elektronisk interface og industriell automatiseringsteknikk. Selskapet sysselsetter ca 14 500 medarbeidere i hele verden og har et
nettverk med over 50 datterselskaper samt ca 30 representanter som ivaretar global salg og support. I 2015 var omsetningen på 1,91 milliarder €.

I Norge er vi 29 medarbeidere hvorav 27 i Oslo, 1 i Ulsteinvik og 1 i Trondheim. Vi lagerfører på vårt hovedkontor mer enn 5.000 artikler og kan derfor betjene våre kunder med rask, effektiv og teknisk god service

Boksen går hos Farris

Boksen går hos Farris

Fjorårets nye bokselinje sender produksjonen av Farris til nye høyder. Men selv om tappemaskinen som spruter ut nærmere ti fulle bokser i sekundet kalles hjertet i anlegget, er god måleteknikk i mikserne selve hjernen. For det er nøyaktige mengdemålere som er kilden til riktige og stabile smaksopplevelser.

Siemens Innovation Days

Siemens Innovation Days: Heldigitalt fra A til Å, nesten!

Selv om innovasjonsdagene hos Siemens i slutten av 2025 stod i digitaliseringens navn, er ryktet om maskinvarens død innen automatisering sterkt overdrevet. Datasikkerhet, kunstig intelligens og digitalisering generelt var høyt på agendaen, men deltagerne fikk også servert fysiske godbiter.

02 EF Profil

Den europeiske automatiseringshjelperen fra Rafnes

Jan Grønlid (60) har en sentral rolle som Project Automation Manager hos Ineos Inovyn. Han ukependler til selskapets anlegg på tvers av Europa og løser kontrollsystemutfordringer med norsk bedriftskultur hvor dyp relasjonsbygging med kollegaer står høyt i kurs. 

HIMA Seafood

Hima Seafood: I verdensklasse på bærekraft og avansert teknologi

Fisken er naturligvis sjefen i verdens største landbaserte oppdrettsanlegg for ørret. Men, avansert måleteknikk, styring, overvåking og røkting er avgjørende for trygg og god oppvekst.