
100% vanntett og sikker kobling mellom sensor og transmitter
Reduserer vedlikeholdet i krevende prosesser
Tyske Knick GmbH & Co har over 60 års erfaring med produksjon av høykvalitets instrumenter innenfor signalomformere / - isolatorer og etterhvert prosess instrumentering for væskeanalyse i krevende prosess miljø.
Det er InLine Prosess AS som forhandler Knick GmbH & Co produkter i Norge. En fjerdedel av de ansatte jobber med forskning og utvikling, for å sikre innovative produkter til en moderne prosess industri. Innenfor deres produkter for væskeanalyse prosess, finner vi et stort utvalg for måling av parameterne pH, Redoks, ledningsevne og oppløst oksygen.
Målesensorene leveres både i analoge og digitale utgaver, og sistnevnte med Memosens teknologi som gir en 100% vanntett og sikker kobling mellom sensor og transmitter. Dessuten er all sensorinformasjon i «hode» på sensoren, som også gjør at den kan kobles til en PC for sjekk og kalibrering. Så slipper man å gjøre viktig sensor vedlikehold i en krevende prosess situasjon.
For mer informasjon, vennligst ta kontakt med InLine Prosess AS, www.inlineprosess.no
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












