
NT24k modellene er meget enkle å sette i drift
Red Lion NT24k All-Gigabit PoE+ switch
Red Lions , som forhandles av Autic AS, nye hovedserie med administrerbare switcher - NT24k, får stadig tilskudd av flere modeller.
Serien har blitt utvidet med noen kraftige PoE+ switcher. Alle PoE+ modellene leveres med 8 stk. PoE+ porter (10/100/1000), med opptil 30W per port. I tillegg kan switchene leveres med fra 2 til 6 fiberporter (100/1000), eller 4 SFP porter.
NT24k modellene er meget enkle å sette i drift, med plug-and-play installasjon med IGMP auto-konfigurering, port- og PoE- autodeteksjon og enkel ringkonfigurering.
Switchene er fullt administrerbare og beregnet for tøffe forhold.
De kan benyttes i temperaturområdet -40 til 80 °C.
For mer informasjon om NT24k – se hjemmesiden www.autic.no
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.