
Fleksible grensesnittene gjør det enkelt å bygge stabile nettverksløsninger
Prisgunstige GSM VPN routere fra NavigateWorx
NR500 routerne benytter trådløst 4G nett, og leveres med eller uten Wi-Fi. Routerne benyttes i en mengde ulike applikasjoner som Smart Grid, industriell automasjon, offentlig sikkerhet, transportsystemer og betalingssystemer.
Det industrielle designet og de fleksible grensesnittene gjør det enkelt å bygge stabile nettverksløsninger, med gode muligheter for overvåkning og vedlikehold via fjerntilkobling.
Nøkkelegenskaper:
- Industrielt, robust design
- Trådløs 4G forbindelse
- 2 eller 4 Ethernet porter, 1 RS232 & 1 RS485
- 2 digital inn- & 2 digitale utganger
- Wi-Fi som opsjon
- Dobbel SIM
- Temperaturområde: -40 - 75 °C
- Tilførsel: 9 to 48V DC
- Flere VPN systemer støttes
- Brukervennlig grensesnitt
For mer informasjon, se hjemmesider www.autic.no
Ignition - Nå med IEC 61850 MMS Driver
IEC 61850 er en Ethernet-basert kommunikasjonsstandard som brukes i kraftindustrien. Standarden definerer en felles modell for sømløs automatisering i kraftsystemer.
Sterk avslutning på året for Goodtech
Vi har initiert mange endringer i 2022 for å rigge oss for fremtiden
Goodtech presenterer fredag 24. februar en god avslutning på året med solid marginvekst, og leverer i tillegg nok en strategisk viktig milepæl ved salget av organisasjonen på Åland. Konsernet rapporterer samtidig om en økning i EBITDA for den videreførte virksomheten fra 10,9 MNOK i 2021 til 28,9 MNOK i 2022 (+165%).
Utvider partnerskap om nettverk og Edge computing
Skal bistå bedrifter med digital transformasjon
Kyndryl og Nokia har inngått en global treårsavtale om felles utvikling og leveranser av private LTE- og 5G-tjenester og Industri 4.0-løsninger. Selskapene skal blant annet etablere en innovasjons-lab i North Carolina i USA der det skal utvikles sikre løsninger og tjenester som konvergerer IT og OT for bedrifter.
Milepæl for Pepperl+Fuchs
2022 ble året selskapet rundet 1 Milliard Euro i omsetning. Akkurat i tide til julaften kunne styret i Pepperl+Fuchs konsernet kunngjøre gode nyheter på egne vegne: For første gang i sin 77-årige historie overskred Pepperl+Fuchs terskelen på én milliard euro i globalt årlig salg akkurat denne dagen.