Elteco eos-1 crop

Kompatibel med Cervello Stem IoT-plattformen

Prisgunstig router

Den nyeste routeren fra Mtx, som forhandles av Elteco AS, Mtx-EOS, er en prisgunstig router med avanserte spesifikasjoner. Utviklet for industrielle applikasjoner. Den har et veldig kompakt design, og med et veldig motstandsdyktig etui og DIN-skinne-feste kan denne brukes i mange forskjellige sammenhenger.

Den har dobbelt SIM, 3x Ethernet, VPN-klient og 3 antenner inkludert (en annen for valgfri GPS). MTX-Router-EOS kan brukes innen mange forskjellige IoT-applikasjoner som kiosk, telemetri, eksterne sensorer, smart-nett, sikkerhet, industriell automatisering, og så videre.

I tillegg er MTX-Router-EOS kompatibel med Cervello Stem IoT-plattformen for visualisering. Dette følger med gratis i ett år på hver enhet.

Spesifikasjoner:

  • DC input: 5-35 Vdc Phoenix type
  • Temperature range: -35ºC to +75ºC
  • Dimensions: 115x97x24mm
  • Weight: 390gr

MTX-Router-EOS is manufactured with ISO-9001 & ISO-14001 certifications and is RoHS/WEEE compliant

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.