Prevas ny crop

Prevas ønsker velkommen til ny Teamlead & prosjektleder i Norge

Prevas har fått en ny teamlead & prosjektleder på Oslo-kontoret, Sofya Kapustina (37). Sofya har lang erfaring fra IKT-leveranser, prosjekt- og teamledelse med spisskompetanse innen utvikling av IT- og virksomhetsprosesser. 

Hennes brede erfaring fra digitaliseringsprosjekter, implementering av IT-systemer og løsninger i offentlig og privat sektor, samt effektivisering av prosesser og tjenester, organisasjonsutvikling og teamledelse vil ha stor verdi for Prevas sine kunder og medarbeidere. 

Sofya synes selv at den nye stillingen er en perfekt match for henne, og ser frem til å ta tak i nye prosjekter og utvikle seg videre.

- Jeg gleder meg til å jobbe med noen av de beste spesialistene innen Enterprise Asset Management løsningene HxGN EAM og IFS Ultimo EAM. Og ikke minst bidra til bedre styring og videre utvikling av virksomheten i Norge og Norden, sier Sofya.

Solid kompetanse inn i Prevas

Sofya kommer til Prevas etter 13 års fartstid i IT-bransjen, 1 år i jernbanen og 2 år som gründer. 

- Min erfaring stammer fra store IT-selskaper som EVRY, Itera og Atea der jeg jobbet på leverandørsiden med IT-leveranser, prosjekter og drift, forteller Sofya. 

I den siste tiden har hun hatt ulike roller som HR-sjef, IT Service Delivery Manager og teamleder i Spordrift, Atea og Itera. Hun har hatt ansvaret for etablering og utvikling av IT- og virksomhetsprosesser, IT-kontraktsforvaltning og økonomi, handover-prosesser, ressurs- allokering og strategisk ressursplanlegging.

Sofya er utdannet filolog og norsklærer på bachelornivå og har påbegynt lederutdanning på masternivå ved Handelshøyskolen BI med utdypning i digital transformasjon og prosjektledelse. Hun er sertifisert innen prosjektledelse (Prince2®) og har siden 2008 opparbeidet solid kompetanse som spenner over IT Service Management og ITIL, ledelse i tverrfaglige og flerkulturelle organisasjoner, endringsledelse og strategi.

- Hos oss blir hun en del av lederteamet og får ansvaret for å lede konsulentene og følge opp leveransene våre mot kundene, forteller daglig leder i Prevas Norge, Einar Alexander Andersen. - Vi er heldige som får inn en så erfaren medarbeider som Sofya i teamet og kommer til å dra nytte av hennes kompetanse i flere nye leveranser som er på trappene.

- Tusen takk til Prevas for en varm velkomst! Det har vært en knallgod oppstart så langt, med hyggelige kollegaer på kontoret i Nydalen. Ser frem til å sette meg inn i nye systemer og prosesser, bli kjent med kunder og partnere, og bidra til at Prevas blir en enda bedre leverandør og arbeidsplass, avslutter Sofya. 

Når Sofya ikke er på jobb så vies mye fritida til dansing - swing, jazz og rock’n’roll. Hun har drevet med ulike swingdans stiler siden 2010 og har åpnet danseskoler i Kyiv og Oslo. Når Sofya ikke danser, studerer hun japansk, er ute i naturen eller utforsker en av byene i Europa. 

Vibecke Flinskau

Rittal styrker laget

Vibecke Flinskau er ny Area Sales Manager IT. Vibeke har mer enn 20 års erfaring innen telekombransjen samt med IT og markedserfaring i bunn. 

iTHERM SurfaceLine TM611

Ny clamp-on-teknologi gir inline-lignende temperaturmåling

Endress+Hauser har lansert iTHERM SurfaceLine TM611, et nytt temperaturmålingssystem som kombinerer fordelene ved kontaktfri installasjon med målenøyaktighet og responstid som nærmer seg tradisjonell inline-teknologi.

Smart industri messen 2025

SMART industri 2025: Et nøkternt innblikk i norsk industris teknologiske utvikling

NOVA Spektrum i Lillestrøm var i perioden 6.–8. mai vertskap for SMART industri 2025, en fagmesse med tydelig fokus på teknologi, automatisering og fremtidens industrielle løsninger. Arrangementet samlet aktører fra hele verdikjeden – fra utstyrleverandører og teknologiselskaper til produksjonsbedrifter og utdanningsmiljøer.

Målet med messen var å vise status for og retningen på industriell utvikling i Norge. Det ble gjort gjennom en kombinasjon av demonstrasjoner, foredrag og utstillerstands med fokus på blant annet maskinering, additiv produksjon, digitalisering og energieffektivisering.

Beckhoff og Alfred Nesset Automasjon

Alfred Nesset Automasjon sertifisert som Beckhoff Solution Provider

Alfred Nesset Automasjon AS har blitt sertifisert som Beckhoff Solution Provider og tilføres dermed et nytt teknologisk kompetanseledd i Beckhoffs norske partnernettverk. Denne sertifiseringen underbygger selskapets kompetanse innen industriautomasjon og integrerte automasjonsløsninger.