
Per-Christian Moskvil ansatt som Sales Engineer i Endress+Hauser
Endress+Hauser Norge opplever betydelig vekst og har ansatt Per-Christian Moskvil som Sales Engineer. Per-Christian tiltrådte stillingen 1. september 2024 og er lokalisert på vårt avdelingskontor i Sandefjord.
Han har tidligere jobbet i Endress+Hauser i 15 år, og har nå kommet «hjem igjen» etter 12 år som prosjektingeniør i Wood hvor han jobbet med turbinkontroll for generatorer og gasskompressorer.
Per-Christian har bransjeerfaring som serviceingeniør, fagansvarlig for Prosess Solutions (Gamma Solutions, Feltbus, Profibus og FF) og instrumentering for offshore. I sin nye rolle hos Endress+Hauser vil han ha ansvar for avansert instrumentering innen væske- og gassanalyse samt gamma nivåmåling/sjiktmåling. Sammen med salgsteamet vil han være ansvarlig for å sikre gode kundeleveranser innen Process Solutions i hele Norge.
Dypdykker i fiskale målinger for naturgass, hydrogen og CO2
Et av høstens vakreste eventyr for de som er opptatt av gode målinger for kjøp og salg av gasser gikk av stabelen i Tønsberg i slutten av oktober.
Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn
Innfører nye strategier som bidrar til solid produksjonsløft
Roger Næss (57) tok med seg 32 års erfaring innen automatisering, elektro og vedlikehold fra legemiddelbransjen til Yara i Porsgrunn. De siste årene har han vært sentral i en transformasjon som har bidratt til å øke produksjonen av gjødsel på Herøya med ti prosent. Ny metodikk har gjort utstyr mer fintrimmet og fått økt oppetid.
Gir gass på lokalproduserte oksygengeneratorer for bedre fiskevelferd og økt bærekraft
Et sprekt samarbeid mellom norske bedrifter starter serieproduksjon av mobile, helautomatiserte oksygengeneratorer for oppdrettsnæringen. Anleggene skal være enkle å bruke for oppdretter, og leveres med avansert styring og fjernovervåkning – tilkoblet OXZOs bemannede kontrollsenter.
Norsk Industri samlet industrien i en tid preget av uro og omstilling
På Norsk Industris årskonferanse 2026 sto geopolitikk, kraftbehov, konkurransekraft og industriell omstilling øverst på agendaen. Gjennom dagen tegnet politikere, industriledere og internasjonale eksperter et bilde av en industri som møter økende usikkerhet, men som samtidig ser store muligheter dersom Norge klarer å handle raskt nok.











