
Grete Omre Henriksen (t. v.) og Jack Middleton (t. h.)
Pepperl + Fuchs styrker staben
Pepperl + Fuchs øker staben med to personer. Begge har erfaring fra automatiseringsbransjen og vil tilføre selskapet nyttig erfaring.
Jack Middleton er 27 år og har fagbrev i Automatiseringsfaget. Deretter tok han en Bachelor i elektro med hovedvekt på informatikk og automatisering. Han kommer nå fra stilling som prosjektingeniør i ABB.
Grete Omre Henriksen er ansatt i stillingen etter Arve Svela Nikolaisen som har gått av med pensjon. Grete har lang erfaring fra automatiseringsbransjen og kommer fra stilling som Product Manager i HF DANYKO.
Om
Pepperl+Fuchs ble grunnlagt i 1945 av Walter Pepperl og Ludwig Fuchs som et lite radioreparasjonsverksted i Mannheim. Fra 1948 ekspanderte man inn i industrimarkedet, og det førte til utviklingen av verdens første induktive, berøringsløse giver i 1958, og verdens første transistoriserte egensikre forsterker.
Fra denne spede begynnelsen har utviklingen ført til at vi nå er en verdenledende produsent innen sensorteknologi, egensikre produkter og utstyr for eksplosjonsbeskyttelse. Vi er stolte av vårt firma, vår historie, vår fantastiske utvikling, der innovasjon og nære kunderelasjoner har stått i fokus hele tiden.
Den europeiske automatiseringshjelperen fra Rafnes
Jan Grønlid (60) har en sentral rolle som Project Automation Manager hos Ineos Inovyn. Han ukependler til selskapets anlegg på tvers av Europa og løser kontrollsystemutfordringer med norsk bedriftskultur hvor dyp relasjonsbygging med kollegaer står høyt i kurs.
Hima Seafood: I verdensklasse på bærekraft og avansert teknologi
Fisken er naturligvis sjefen i verdens største landbaserte oppdrettsanlegg for ørret. Men, avansert måleteknikk, styring, overvåking og røkting er avgjørende for trygg og god oppvekst.
NEK 439:2024 – Endringer i tavleforskriften
2024-utgaven av NEK 439-serien inneholder ikke vesentlige materielle endringer som medfører omfattende praksisendringer for planlegging og utførelse av el-tavler. Det er imidlertid noen nyheter og presiseringer som bransjen bør merke seg.
Mediets egenskaper og strømning
Mesterlig mengdemåling starter med det grunnleggende
Den britiske fysikeren Lord Kelvin hadde skjønt det: Du kan ikke styre det du ikke kan måle.
Første del av AMNYTTs Flowskole starter med det essensielle for riktig valg av måleprinsipp: Mediets egenskaper og strømningsprofil.











