Parker_SCFF_series_HRES crop

SCFF-koblinger er veldig motstandsdyktige mot vibrasjoner

Parkers SCFF-koblinger hindrer væsketap og bidrar til å beskytte miljøet

Parker Hannifin, den globale lederen innen bevegelses- og kontrollteknologi, utvider sitt FlatFace-tilbud med SCFF-serien. Koblingene i SCFF-serien gir brukerne en rekke fordeler som strekker seg fra frakobling med lav lekkasje til unngåelse av luftbobler under koblingen.

Koblingene, som testes i samsvar med ISO 7241-2, er enkle å rengjøre og svært flate.

Enten de brukes i mobil hydraulikk, transport eller olje- og gassindustrien, er SCFF-koblinger veldig motstandsdyktige mot vibrasjoner og andre former for mekanisk belastning. Prosessene med kobling og frakobling er også raske og pålitelige: Inkludering av en ACME-tråd betyr at ingen væske forsvinner i løpet av disse stadiene. Påliteligheten til dette systemet forbedres av svivelfunksjonen sammen med den unike låsehylsen for å unngå utilsiktet frakobling.

SCFF-plugger er tilgjengelige med trykkeliminator. Takket være denne innovative teknologien er det mulig å koble koblinger i nærheten av akkumulert trykk eller rest trykk uten problemer. En miniatyrventil reduserer trykket i koblingsfasen automatisk.

Finn ut mer på www.parker.com

 

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.