
Parker Hannifin introduserer innovative I/O-tilleggskort for å forbedre servodriverytelsen
Parker Hannifin har forbedret tilbudet innen frittstående og fleraksede Parker-servodrivere (PSD), med et nytt I/O-alternativkort. Dette allsidige tilleggskortet, med plass til ett eller to kort per driver, introduserer en rekke tekniske funksjoner som forbedrer tilpasningsevnen og ytelsen til hele PSD-familien.
Fra bevegelseskontroll for akseinterpolasjon til tilpasning av ulike settpunktkilder, for eksempel hastighets- eller strømkommandoer – det valgfrie I/O-kortet passer for en rekke bruksområder. Den støtter også kodersimulering, trinn- og retningsinntasting.
I/O-kortet har en rekke fordeler, inkludert fleksibilitet og kostnadseffektivitet. I tillegg gir det et bredere utvalg av sensorer, noe som gir kostnadsbesparelser ved å bruke sensorer med standard grensesnitt i stedet for typisk dyrere sensorer med feltbussgrensesnitt. Direkte tilkoblede sensorer gir kortere syklustider og reduserte forsinkelser, og de forbedrer ytelsen til kontroller med lukket sløyfe. I tillegg kan små applikasjoner utføres uten behov for en ekstern programmerbar logisk kontroller (PLC), noe som forenkler den generelle systemdesignen.
I/O-opsjonskortet er kompatibelt med alle PSD1-serier og har en fleksibel utforming med ett eller to kort per driver. Den har ett kodergrensesnitt for inngang/emulering, åtte byttbare digitale innganger/utganger og fire analoge innganger.
Dette nye I/O-alternativskortet øker de potensielle bruksområdene til Parkers servodrivere og gjør dem egnet for en rekke bruksområder som desentraliserte kontrollsystemer med bevegelseskontroll og PLC-funksjon i driveren. De varierte inngangene og utgangene muliggjør direkte tilkoblinger til sensorer, intern lastkontroll eller fungerer som settpunktinnganger for strøm eller hastighet.
«Introduksjonen av våre I/O-alternativkort representerer et betydelig steg fremover når det gjelder mulighetene til våre PSD1-servodrivere, og gir kundene våre større fleksibilitet, kostnadseffektivitet og ytelse», sier Markus Gugel, Product Manager Servo Drives, Electric Motion and Pneumatic Division.
Dette siste forbedringen bekrefter Parker Hannifins ønske om å levere løsninger som styrker bedrifter innen ulike bransjer. I/O-alternativkortet er tilgjengelig nå og åpner for en ny tidsalder av muligheter for applikasjoner innen bevegelseskontroll.
For ytterligere informasjon, vennligst besøk: www.parker.com
Ny utgave av AMNYTT magasin
Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.