
Sertifisert for ATEX Zone 2, IECEx og UL C1D2
Panel PC for olje og gass markedet
Med den nye EXPC - 1319 har Moxa, som forhandles av Elektronix Com-Scan AS , kommet med en panel PC som er vifteløs og robust og er laget for krevende olje og gass- miljøer.
Den nye EXPC - 1319 serien har Dual Core Intel Atom D525 1,8 GHz –prosessor, opptil 4 GB minne og er designet for å levere høy ytelse for miljøer hvor ATEX Zone 2 er påkrevd. - Vi opplever stor interesse fra markedet for Moxa sine nye ATEX Zone 2 PC sier Lars Hovind-Sande, Strategic Sales Manager for Oil & Gas Markets
Den nye EXPC - 1319 er ATEX Zone 2, IECEx og UL C1D2 sertifisert og leveres med to RS-232/422/485 serielle porter med 2KV isolasjon og to gigabit
LAN-porter. Den gir pålitelig høyhastighets ethernet LAN med full nettverksredundans.
EXPC - 1319 PCer leveres med patentert vifteløs strømlinjeformet design som gir svært effektiv varmespredning, noe som gjør dette til en av de mest pålitelige industrielle ATEX godkjente PCene på markedet. I tillegg leveres EXPC - 1319 med et utvidet sett av selv-diagnostikk som er tilgjengelig over SNMP, ideelt for fjernovervåking og kontroll.
PCene kommer med touchskjerm med 1000 nits herdet ripebestandig glassfilm og antirefleks som gjør at de kan brukes under vekslende lysforhold, inkludert direkte sollys.
For ytterligere informasjon kontakty Elektronix Com-Scan AS eller se: www.elektronix.no
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












