
Den kompakte, robuste sensoren gir kontinuerlige viskositetsavlesninge
PAC introduserer nytt viskositetsystem
PAC ViscoPro 2100, som forhandles av InLine Prosess AS, er designet for å bestemme viskositet i væsker og er ett kompakt, robust og enkel system å installere.
Bruksområde for ViscoPro teknologien spenner fra Biomedisinsk og næringsmiddel til applikasjoner i petrokjemisk og raffineri. Systemet er EX /ATEX godkjent.
Den kompakte, robuste sensoren gir kontinuerlige viskositetsavlesninger selv i ekstremt vanskelige miljøer. Sensorens design gjør den ufølsomt overfor endringer i flow, vibrasjoner, støt og betydelige prosessforstyrrelser. De oppnådde resultater korrelerer til ASTM D7483 og ASTM D445 testmetoder. De raske og pålitelige målinger gir mulighet for presis og sammenhengende regulering av prosessen, og samtidig opprettholde en høy korrelasjon til resultater fra laboratoriets primærmetoder.
Viskositet er en variabel i nesten alle sammensatte væsker. ViscoPro spesialiserer seg på repeterbare viskositetsmålinger i vanskelige applikasjoner. Den unike sensordesign er den eneste teknologien som gjør det mulig å måle viskositet i spesielle applikasjoner innen biomedisinsk, optisk og coating. Sensorene er også meget egnet til applikasjoner innen kjøle og smøreolje applikasjoner:
ViscoPro 2100 sensorene har bare en bevegelig del, et stempel, som beveger seg opp og ned i ett lite målekammer. En deflektor er plassert over stempelet og fører væsken ned i målekammeret. To spoler bevege stemplet frem og tilbake med en konstant kraft. Elektronikk analyserer stempelets toveis tid til å måle absolutt viskositet.
Mer informasjon fås ved å se: www.inline.prosess.no
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.