
Operatørpanel med høy ytelse
Exor, som forhandles av Autic AS, har hatt stor suksess med sine stilfulle HMI-løsninger, og nå utvider de sortimentet med EX200-serien. En kraftig og kostnadseffektiv serie utstyrt med 64-bits, firekjerners CPU. Denne ytelsen gjør de ideelle både som web-baserte paneler og for bruk med Exor sin egen HMI-programvare, JMobile Studio
De kapasitive multi-touch-skjermene kommer i størrelser fra 5" til 15,6", alle med en lysstyrke på 400 nit, og som gir et moderne og profesjonelt uttrykk til ethvert anlegg. Operatørpanelene er også DNV-sertifisert for bruk om bord på skip.
EX200-serien kan enkelt konfigureres med JMobile Studio, som tilbyr førsteklasses designløsninger for ditt anlegg. Programvaren inneholder moderne grafiske widgets, Corvina Cloud skyløsning, VPN, og støtter den nyeste MQTT Sparkplug B-protokollen for avanserte telemetriløsninger.
Produktene er spesialtilpasset for bruk i marine, industri- og byggeapplikasjoner, med både Bacnet og KNX som standard protokoller.
Høy automatiseringsgrad gir global konkurransekraft
Legemiddelprodusenten Vistin Pharma i Kragerø har ti prosent av verdensmarkedet for diabetes type 2-medisin. Produksjonen går 24/7 og alt eksporteres. Høyt automatiseringsnivå er et viktig bidrag.
Innovativ arkitektur gir stor fleksibilitet i utvikling av nye funksjoner
Ulmatec leverer sentralvarmeanlegg til skip, der distribusjonen i flere år har vært automatisert. Det er viktig at systemene fungerer optimalt, og at man kan implementere nye løsninger. I samarbeid med Schneider Electric utvikler sunnmørsbedriften nå en helt ny IT-arkitektur.
– Teknologien utvikles fort, derfor ønsket vi en løsning som gjør det enklere å oppdatere systemer, sier Simon Blindheim, Lead software engineer i Ulmatec Pyro AS.
Fiskelykke uten lus i lukkede anlegg, hvor også miljøet vinner
Verdens største lukkede oppdrettsanlegg reiser seg i Bamble. Automatiseringen må også være i verdensklasse for god fiskehelse og pålitelig drift av den flytende «globen» som rommer 30 000 m3.
Yara løfter anleggene i Porsgrunn opp i skyene
Gjødselprodusenten er i gang med en nettbasert, digital tvilling av fabrikkene på Herøya. Automatisk oppdatering i sanntid, lav brukerterskel og enkel tilgang til detaljert informasjon gir både bedre beslutninger, ditto samarbeid og økt oppetid.











