Autic assieme_tutti_190 crop

Spesielt godt egnet for skipsautomatisering

Operatørterminialer med HTML5 basert HMI

Operatørterminialer fra Etop500-serien har tatt i bruk nyeste Web-teknologi, for integrasjon med smarttelefoner og nettbrett. Programvaren JMobile JM4WEB er basert på HTML5, som viser dynamiske prosessbilder i elegant vektorgrafikk.

Alt er helt uavhengig av App’er eller Java installasjon.

 

JM4WEB kan kjøres på Exor operatørterminaler, eller PC plattform. Klient/server struktur tillater at flere smarttelefoner er tilkoblet samme operatørterminal.

Terminalene er DNV typegodkjent, og dermed spesielt godt egnet for skipsautomatisering. Samtidig har funksjon for IP kamera, KNX og Bacnet protokoller, gitt byggautomatisering et nytt og åpent verktøy for styring og overvåkning.

Exor leverer elegante operatørpaneler kombinert med programvaren JMobile resulterer i HMI løsninger med moderne design. Funksjoner for IP kamera, KNX og Bacnet protokoller, gitt byggautomatisering et nytt og åpent verktøy for styring og overvåkning.

For mer informasjon, ta gjerne kontakt med oss på Autic System AS eller se våre websider: www.autic.no                   

 

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.