
Enkelt å koble panelt opp mot smarttelefoner og nettbrett
Operatørpaneler med KNX & BACNET
Bygg automatiseringsleverandøren Autic lanserer en serie operatørpaneler (eBIS) med drivere til f.eks. KNX, BACNET, MODBUS, og så videre. Panelene har også innbygningsrammer for vegg og kan leveres i forskjellige farge og utførelser.
Ved hjelp av HTML5 basert Software kan du enkelt koble panelt opp mot smarttelefoner og nettbrett, du vil da kunne styre hus og installasjoner fra hvor som helst. Med CODESYS integrert kan panelet benyttes som en ren programmerbar kontroller (PLC), du kan da programmere smarthusfunksjonalitet uten å benytte kostbare programmeringsmoduler.
Mer informasjon finnes på: www.autic.no
Om Autic
AUTIC SYSTEM AS er en ledende leverandør av utstyr og programvare for automasjonsbransjen. De selger, utdanner og gir kundestøtte på blant annet programvaren CitectSCADA, som er markedsledende innen flere områder. Over hele Norge har selskapet en rekke partnere som gjennomfører prosjekter (se oversikten over partnere). Alle bedriftene på denne listen har bred erfaring medAutics produkter innen ulike applikasjonsområder.
Phoenix Contact styrker salgsteamet
Phoenix Contact har ansatt Thomas Pettersen i rollen som Sales Responsible Distribution. Thomas tiltrådte stillingen i november og vil ha ansvar for å videreutvikle samarbeidet med våre distribusjonspartnere.
KROHNE styrker satsingen på landbasert industri
KROHNE har ansatt Ola Christensen Braathe. Han arbeider som salgsingeniør innen prosessinstrumentering og analyse for landbasert industri. Braathe kommer fra stillingen som automatiker hos Stabburet i Fredrikstad. Der startet han i 2017 og har blant annet jobbet med drift, vedlikehold og programmering av maskiner og produksjonslinjer for næringsmidler.
EtherCAT oppfyller CRA-kravene
EtherCAT oppfyller kravene i Cyber Resilience Act (CRA) for Security Level 2 uten behov for endringer. Utvidelser er samtidig under utvikling for spesielt krevende applikasjoner. TÜV SÜD samarbeider med EtherCAT Technology Group (ETG) om en tilhørende vurderingsrapport.
Brevik CCS: Verdens første sementfabrikk med karbonfangst kjører velkjent automatisering
Karbonfangstanlegget kalles en teknisk revolusjon med nyvinninger på mange plan som skal fange mer CO2 enn utslippene fra fossilbilparken i hovedstaden. Men, når det kommer til automatiseringsteknologi, kjører Heidelberg Materials knallhardt på velprøvde løsninger som matcher sementfabrikkens.











