Autic panel crop

Operatørpanel med høy ytelse

Exor, som forhandles av Autic AS, har hatt stor suksess med sine stilfulle HMI-løsninger, og nå utvider de sortimentet med EX200-serien. En kraftig og kostnadseffektiv serie utstyrt med 64-bits, firekjerners CPU. Denne ytelsen gjør de ideelle både som web-baserte paneler og for bruk med Exor sin egen HMI-programvare, JMobile Studio

De kapasitive multi-touch-skjermene kommer i størrelser fra 5" til 15,6", alle med en lysstyrke på 400 nit, og som gir et moderne og profesjonelt uttrykk til ethvert anlegg. Operatørpanelene er også DNV-sertifisert for bruk om bord på skip.

EX200-serien kan enkelt konfigureres med JMobile Studio, som tilbyr førsteklasses designløsninger for ditt anlegg. Programvaren inneholder moderne grafiske widgets, Corvina Cloud skyløsning, VPN, og støtter den nyeste MQTT Sparkplug B-protokollen for avanserte telemetriløsninger.

Produktene er spesialtilpasset for bruk i marine, industri- og byggeapplikasjoner, med både Bacnet og KNX som standard protokoller.

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

AMNYTT magasin nr 4 - 2025 er publisert

Ny utgave av AMNYTT magasin

Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.