
Operatørpanel med høy ytelse
Exor, som forhandles av Autic AS, har hatt stor suksess med sine stilfulle HMI-løsninger, og nå utvider de sortimentet med EX200-serien. En kraftig og kostnadseffektiv serie utstyrt med 64-bits, firekjerners CPU. Denne ytelsen gjør de ideelle både som web-baserte paneler og for bruk med Exor sin egen HMI-programvare, JMobile Studio
De kapasitive multi-touch-skjermene kommer i størrelser fra 5" til 15,6", alle med en lysstyrke på 400 nit, og som gir et moderne og profesjonelt uttrykk til ethvert anlegg. Operatørpanelene er også DNV-sertifisert for bruk om bord på skip.
EX200-serien kan enkelt konfigureres med JMobile Studio, som tilbyr førsteklasses designløsninger for ditt anlegg. Programvaren inneholder moderne grafiske widgets, Corvina Cloud skyløsning, VPN, og støtter den nyeste MQTT Sparkplug B-protokollen for avanserte telemetriløsninger.
Produktene er spesialtilpasset for bruk i marine, industri- og byggeapplikasjoner, med både Bacnet og KNX som standard protokoller.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.
Ny utgave av AMNYTT magasin
Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.