
Operatørpanel for produksjonsmiljøer
Operatørpanel i stålplate
Rittal kommer nå med et nytt operatørpanel for produksjonsmiljøer. Den er designet for å kunne anvendes sammen med Rittals nye bærearmsystem CP 40/60/120/180 som tåler en belastning opp til 180 kg.
Det nye operatørpanelet er i stålplate med håndtak og erstatter tre tidligere modeller. Kapslingen, kapslingsklasse IP 55, er basert på systemplattformen for Rittals AE-serie med standard pulverlakk i RAL 7035.
Det er ni standard størrelser av det nye operatørpanelet i dimensjoner fra 300 x 200 x 155 mm til 600 x 600 x 210 mm (BHD). Installasjon utføres med et enhetlig systemtilbehør. Alle konstruksjonsdetaljer er utformet for høy monteringseffektivitet.
En 3 mm aluminium frontplate forenkler hulltagning og utsparinger til for eksempel TFT-skjermer, display og panel-PC.
For ytterligere informasjon se: www.rittal.no eller www.friedhelm-loh-group.com
Om Rittal:
Rittal GmbH & Co KG, med hovedkontor i Herborn, Tyskland, er en av verdens ledende systemleverandører innen innkapslingsteknikk for beskyttelse av automasjon, elektronikk og IT-utstyr. Produktutvalg omfatter kapslinger og apparatskapsystmer, strømfordeling, klimatisering, IT-infrastruktur samt software og service. Rittal ble grunnlagt i 1961 og har 10 høyteknologiske produksjonssteder, 63 datterselskaper og over 40 agenturer over hele verden. Med over 10.000 medarbeidere er Rittal International det største selskapet i Friedhelm Loh Group.
Rittal Scandinavia er representert i Sverige, Danmark og Norge med 150 ansatte og en omsetning på 66 millioner euro for 2012.
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.