Elteco OMD crop

Basert på det fysiske prinsippet om optisk spredning

Oljetåkesensor for maskinrom i henhold til IMO standarder

Oil Mist Device (OMD) er et instrument, som forhandles av Elteco AS, for deteksjon av oljetåke for marine og industrielle applikasjoner, utviklet for installasjon i maskinrom, pumperom osv. I kommersielle, marine-, ro-ro-skip som foreskrevet av de faktiske internasjonale IMO marine forskriftene (circ.1086).

OMD-detektoren er et uavhengig måle- og overføringssystem med 4 ÷ 20mA + HART®. Releutganger for pre-alarm og alarm som er proporsjonal med tettheten av oljetåke i omgivelses luften sensoren måler på.

OMD-måling av oljetåke er basert på det fysiske prinsippet om optisk spredning. Infrarødt lys som sendes ut fra en LED mottas fra to fotodioder for måle- og referanseformål; ved sammenligningen mellom utgangene av fotodioder, kan tilstedeværelsen av oljetåke oppdages.

(Det typiske brennbarhetsnivået til oljetåke er 50 mg / l)

Alarmnivået er satt til 2,5% av lavere enn antenningsnivået og er kalibrert til 1,2 mg / l.

Detektoren må kalibreres av produsenten med en sertifisert oljetåkegenerator, som angitt i IMO-anbefalingene.

For mer informasjon, kontakt Produktsjef Henning Andresen, Elteco AS, ha@elteco.no

 

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

AMNYTT magasin nr 4 - 2025 er publisert

Ny utgave av AMNYTT magasin

Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.