
Ole Herman Refshauge ansatt som Service Technician i Endress+Hauser
Endress+Hauser Norge opplever økt etterspørsel innen service- og kalibreringsoppdrag og har ansatt Ole Herman Refshauge som Service Technician. Ole Herman startet i stillingen 1. oktober 2024 på vårt hovedkontor på Tranby. Han har erfaring som servicetekniker i Bryn Byggklima hvor han jobbet med ombygging av automatikktavler, feilsøking, programmering, SD-anlegg og igangkjøring.
Vi ser frem til å tilby norsk industri et enda bedre tilbud innen service og vedlikehold av instrumenter og anlegg. Hos Endress+Hauser vil Ole Herman, sammen med vårt serviceteam, være ansvarlig for å sikre gode kundeleveranser i Norge innen igangkjøring, feilsøking og kalibrering.
Endress+Hauser Gruppen
Endress+Hauser er en ledende global aktør innen måle- og automatiseringsteknologi for prosess- og laboratorieapplikasjoner. Familieselskapet, med hovedkontor i Reinach, Sveits, oppnådde en nettoomsetning på mer enn 3,7 milliarder euro i 2023, med en total arbeidsstyrke på over 16.500 ansatte. Endress+Hauser leverer til kunder i ulike bransjer, som kjemikalier, mat og drikke, biovitenskap, kraft og energi, gruvedrift, mineraler og metall, olje og gass, og vann- og avløpsvann.
For ytterligere informasjon, les mer på www.no.endress.com/no
Elektromagnetiske mengdemålere
Helt magnetisk tiltrekningskraft
Tredje del av AMNYTTs Flowskole setter søkelyset på elektromagnetiske mengdemålere.
Den populære og fleksible volumselgeren løser de fleste måletekniske oppgaver i væsker med en viss ledningsevne. Men, i likhet med andre måleprinsipper, er et par forutsetninger nødvendig for å levere gode målinger.
Med enklere integrasjon som ledestjerne
Topplederen for Factory Automation hos Pepperl+Fuchs forteller i eksklusivt videointervju med AMNYTT om viktigheten av enkel integrasjon av automatiseringsutstyr, om markedstrender og datasikkerhet.
AMNYTT nr. 2 – 2026 er ute nå
Hvordan skaper norsk industri global konkurransekraft gjennom automatisering? I denne utgaven møter du blant annet Vistin Pharma, som produserer for et verdensmarked med høy effektivitet og avansert teknologi. Vi ser også på hvordan damp kan redde jord fra deponi, hva som skal til for å gjøre industridata til «digitalt gull», og om Europa kan utvikle kunstig intelligens vi faktisk forstår.
Kunstig intelligens gir bedre prosjektering av bygg og anlegg
Bygg blir mer komplekse, det gir flere utfordringer i byggeprosessen. Nå kan byggherrer og entreprenører ta kunstig intelligens (KI) direkte inn i prosjekteringsprosessen.
for optimalisere prosjektering og. Consiglis prosjekteringsverktøy kartlegger risiko i anbudsdokumenter og FDV-dokumentasjon, holder oversikt over kravspesifikasjon og koordinerer tekniske fag som involveres i byggeprosjektet.
– KI gjør at prosjekteringen blir bedre og mer effektiv, noe som gir en bedre byggeprosess. Da blir også byggene bedre, sier Kristin Svånå Piene i Consigli.











