IKM Michell_XZR400BM crop

Lite og lett transportabelt instrument

Oksygenanalysator med kort responstid

Du sparer både kostnader og vedlikehold med den nye zirconium-oxsid baserte transportable oksygenanalysatoren fra Michell Instruments, sier Salgsingeniør Bente Sletholt hos IKM Instrutek AS.

XZR400BM oksygenanalysator er et lite og lett transportabelt instrument, som kan måle oksygenkonsentrasjon både i % og ppm området. XZR400BM er spesielt tiltenkt ønsket om å utføre oksygenanalyser rutinemessig fra flere målepunkter, og er en svært kostnadseffektiv løsning. Instrumentet aksepterer lave strømningshastigheter – helt ned til 2 l/h - noe som utgjør mindre tap av prøvegass fra prosessen.

Analysatoren, som er basert på Michell’s MSRS Zirconium oksygensensor, har kort responstid – T90 på 11 sekunder – som er tidsbesparende for operatøren i felt.  En stor fordel med denne analysatoren er lave driftskostnader påpeker Sletholt. Til forskjell fra elektro-kjemiske sensorer som krever regelmessig utskifting, kan MSRS sensoren som XZR400BM er basert på, vare inntil 7 år.  Kalibreringsintervallene er heller ikke like hyppige (ca. 3-6 mnd.) og kan utføres med kun en kalibreringsgass.

Instrumentet har en funksjonell og selvforklarende berøringsskjerm, slik at betjeningen av analysatoren kan skje enkelt og raskt uten behov for omfattende opplæring.  Dette er nyttig når flere operatører skal bruke samme instrumentet.  Med sine 6 kg og forholdsvis lite plasskrevende utforming, er XZR400BM lett å flytte med seg og tar liten plass ved bruk, avslutter Bente Sletholt.

For mer informasjon se: http://www.ikm.no/ikm-instrutek

Rune Dalby, Endress+Hauser

Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør

Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.

Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs

Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.