
Riktig for oss å nå sette i verk en enda større satsing på dette feltet
Østerbø Maskin kjøper Meland Elektro
Partene ble 17. oktober einige om kjøp av 100 prosent av aksjene i Meland Elektro AS. Dette blir dermed eit heleid datterselskap av et Østerbø Maskin AS med store vekstambisjoner.
- Dette er et naturlig ledd i vekststrategien vår, sier styreleder Jonny Atle Marøy i Østerbø Maskin AS. Bedriften som i dag er lokalisert på Østerbø og i Sløvåg har jobbet for å styrke seg på elektroinstallasjon den siste tida. Slik er dette oppkjøpet med på å skape et godt og bærekraftig fagmiljø på elektrosiden.
– Østerbø har «alltid» drevet med elektroinstallasjon og det har nært slektskap til resten av tjenestene og produktene vi produserer og leverer som for eksempel strømaggregat. Det er riktig for oss å nå sette i verk en enda større satsing på dette feltet. Meland Elektro består som selskap og navn og vi ønsker å satse videre på det grunnlaget som er lagt gjennom 40 års drift, sier han.
Meland Elektro AS har i dag 18 ansatte og holder til på Frekhaug i Meland. Østerbø Maskin AS har 30 ansatte på Østerbø og i Sløvåg. Med Meland Elektros spisskompetanse innen elektro og Østerbø sin mangeårige kompetanse innen industri og havbruk har begge parter god tro på at dette blir et vinnerlag. Alle ansatte behold jobben og målet er å styrke begge bedriftene sammen.
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.