
Selskap har vært en pioner innen Ethernet-basert industriell kommunikasjon
Nytt viktig oppkjøp fra Pepperl+Fuchs
Pepperl+Fuchs har nylig overtatt det amerikanske selskapet Comtrol Corporation. Med dette oppkjøpet er det tatt et stort skritt videre innen fagfeltet industriell kommunikasjon over Ethernet.
Comtrol Corporation er et selskap som har vært en pioner innen Ethernet-basert industriell kommunikasjon og IO-Link mastermoduler. Med dette oppkjøpet blir Pepperl+Fuchs vesentlig styrket innen kommunikasjon mellom feltinstrumenter og skybaserte systemer. Porteføljen innen IoT-løsninger er dermed komplett.
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.