
Finner riktig drivløsning for enhver oppgave
Nylansering av nord.com med optimert brukervennlighet
Bargteheide – En fullstendige samlingen av drivteknologi ved fingertuppene: NORD DRIVESYSTEMS nettsted er nylansert med et nytt utseende og forbedret brukervennlighet på mobile enheter.
På www.nord.com vil brukere fra alle industrisektorer kunne finne riktig drivløsning for enhver oppgave. Produktdetaljer, referanseobjekter og nedlastningsdelen er alle ryddig arrangert for PC-er, nettbrett og smarttelefoner. Navigering er tilsvarende enkelt og behagelig med mus eller berøringsskjerm. For de største nasjonale markedene finnes det nettsted for de lokale språk fra NORD datterselskap, blant annet på kinesisk, vietnamesisk og portugisisk (BR). Den velorganiserte produktdelen gir omfattende informasjon om alle tilgjengelige girkasser, motorer og drivelektronikkenheter i tillegg til en spesiell fokus på energieffektive motorer. De individuelle produktegenskapsidene inneholder detaljert karakteristiske data og alle relevante koblinger til dokumentasjon og programvare. Brukere kan generere CAD-filer og 3D-modeller så raskt som bare det.
Selskapets bakgrunn
NORD DRIVESYSTEMS med deres cirka 3 000 ansatte er en av verdens ledende leverandører av fullskala og altomfattende løsninger. NORDs produktportefølje strekker seg fra standard drifter til skreddersydde løsninger for krevende bruksområdekrav, f.eks basert på energieffektive eller eksplosjonsbeskyttede drives. Bruttoomsetningen i forretningsåret 2011 var på 412 millioner euro. Selskapet ble grunnlagt i 1965 og har nå vokst til å inkludere over 35 filialer på verdensbasis.NORD har etablert et omfattende distribusjons- og tjenestenettverk for å sikre korte leveringstider og for å tilby kundefokuserte tjenester på kort varsel. NORDs brede utvalg av girtyper dekker momenter fra 10 Nm til 250000 Nm Selskapet produserer også motorer i størrelser fra 0,12 kW til 200 kW og tilsvarende kraftelektronikk i form av frekvensomformere.NORDs utvalg av omformere består av konvensjonelle modeller for installasjon i kontrollkabinetter i tillegg til fullintegrerte enheter i desentraliserte utgaver.
www.nord.com
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.
AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge
AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.