Phoenix edge crop

Nye funksjoner med oppdatering for Edge-PC-er

Phoenix Contact IIoT-løsningen for å overføre informasjon fra det lokale nettverket til en skyløsning. De utvidede funksjonene til Edge Device gir en komplett konvergens fra OT til IT, og gir en overvåkingsløsning eller dataanalyse som gjør at dataene kan fortolkes via enkle Dashboards.

Spesifikt utvides grensesnittfunksjonene med denne Firmware. En trådløs Internettforbindelse via WLAN kan nå helt enkelt konfigureres, og via DisplayPort kan en visualisering sendes ut til en rimelig pris. Node-RED, InfluxDB kronograf eller docker administreres lokalt. Ved å oppdatere alle forhåndsinstallerte Edge-programmer og forhåndsinstallerte pakker løses utvekslingen av variabler mellom PLCnext Engineer og Node-RED på en brukervennlig måte. Lagring av større datasett i den lokale databasen, og videreføring til en skyløsning, er nå også forenklet. Oppdateringen har vært tilgjengelig siden slutten av mai 2022.

Ønsker du å lese mer om våre HMI-er og IPC-er så kan du gjøre dette på vår hjemmeside. 

Automatisering driver fremtidens industri. Les AMNYTT nr 5 - 2025

Automatisering driver fremtidens industri

Les i AMNYTT hvordan teknologi, måling og digitalisering gir bærekraft, sikkerhet og konkurransekraft.

Rune Dalby, Endress+Hauser

Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør

Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.

Phoenix Contact Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling

Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde

Trygve Dirdal var med å installere trådløs temperaturovervåking av kritiske varmekabler for impulslinjene til sikkerhetsventiler på Sleipner A tidlig på 2010-tallet (Illustrasjonsfoto: Øyvind Gravås og Bo B. Randulff/Equinor).

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.