Phoenix edge crop

Nye funksjoner med oppdatering for Edge-PC-er

Phoenix Contact IIoT-løsningen for å overføre informasjon fra det lokale nettverket til en skyløsning. De utvidede funksjonene til Edge Device gir en komplett konvergens fra OT til IT, og gir en overvåkingsløsning eller dataanalyse som gjør at dataene kan fortolkes via enkle Dashboards.

Spesifikt utvides grensesnittfunksjonene med denne Firmware. En trådløs Internettforbindelse via WLAN kan nå helt enkelt konfigureres, og via DisplayPort kan en visualisering sendes ut til en rimelig pris. Node-RED, InfluxDB kronograf eller docker administreres lokalt. Ved å oppdatere alle forhåndsinstallerte Edge-programmer og forhåndsinstallerte pakker løses utvekslingen av variabler mellom PLCnext Engineer og Node-RED på en brukervennlig måte. Lagring av større datasett i den lokale databasen, og videreføring til en skyløsning, er nå også forenklet. Oppdateringen har vært tilgjengelig siden slutten av mai 2022.

Ønsker du å lese mer om våre HMI-er og IPC-er så kan du gjøre dette på vår hjemmeside. 

Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter

Komplett logistikkautomatisering, nå med KI-drevne roboter

Den fysiske delen av Norges største nettbutikk, Komplett, er full av avansert, industriell teknologi som sørger for effektiv håndtering av varene, fra handlekurv til transport til kunden. Siste skudd på stammen er helautomatiske roboter for hulter-til-bulter-plukking og best mulig plassering i kundeeskene, drevet av kunstig intelligens.

Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid

Første produksjon av norske havredrikker gjennom smart samarbeid

Norgesmøllene tar med seg forbehandlet, norsk havre fra møllene i Skien over Oslofjorden for produksjon av havredrikker hos NEN-produkter AS i Fredrikstad. Et flunkende nytt produksjonsanlegg er koplet til eksisterende tapperi, pakkeri og logistikkfunksjoner.

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

Tar trykk- og nivåmåling til skyene

BRANDSTORY (Betalt innhold) 

VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å

NFEA-konferansen ”digitalisering i automatiseringsdomenet 2025” bød på teknologiske fremskritt for digitalisering av operasjonell- og informasjonsteknologi fra vugge til grav. Digitale modeller og tvillinger og kommunikasjonsteknologi står i sentrum.