
Nye funksjoner med oppdatering for Edge-PC-er
Phoenix Contact IIoT-løsningen for å overføre informasjon fra det lokale nettverket til en skyløsning. De utvidede funksjonene til Edge Device gir en komplett konvergens fra OT til IT, og gir en overvåkingsløsning eller dataanalyse som gjør at dataene kan fortolkes via enkle Dashboards.
Spesifikt utvides grensesnittfunksjonene med denne Firmware. En trådløs Internettforbindelse via WLAN kan nå helt enkelt konfigureres, og via DisplayPort kan en visualisering sendes ut til en rimelig pris. Node-RED, InfluxDB kronograf eller docker administreres lokalt. Ved å oppdatere alle forhåndsinstallerte Edge-programmer og forhåndsinstallerte pakker løses utvekslingen av variabler mellom PLCnext Engineer og Node-RED på en brukervennlig måte. Lagring av større datasett i den lokale databasen, og videreføring til en skyløsning, er nå også forenklet. Oppdateringen har vært tilgjengelig siden slutten av mai 2022.
Ønsker du å lese mer om våre HMI-er og IPC-er så kan du gjøre dette på vår hjemmeside.
Ny utgave av AMNYTT magasin
Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.
Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber
Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.
Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge
Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.