
Det er alltid gledelig å få nye, dyktige medarbeidere i stallen.
Nyansettelser i Pepperl+Fuchs AS
Pepperl+Fuchs AS i Porsgrunn som er en pioner og en innovatør innen industrielle sensorer innen fabrikk- og prosessautomatisering har nylig ansatt to nye medarbeidere.
Anita Abrahamsen
Anita Abrahamsen er ansatt med ansvar for teknisk support innen Prosessautomasjon. Dette fagområdet innebefatter alt fra interfaceteknikk via feltbuss og remote I/O til HMI-systemer og utstyr for eksplosjonsbeskyttelse. Anita kommer fra stillingen som prosjektingeniør i Technoogarden Engineering Resources AS og har bred erfaring innen automasjonsfaget.
Robert Aasen Kverndalen
Robert er ansatt som salgsingeniør og skal ha ansvar for kundeporteføljen på Østlandet, Han arbeider med våre produkter innen Fabrikkautomasjon. Det betyr alt av sensorteknologi og sensorsystemer. Han har tidligere jobbet som serviceingeniør i Malthe Winje Automasjon i Skien. Hans bakgrunn er svært relevant i forhold til det fagområdet han kommer til å arbeide med hos Pepperl+Fuchs
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.
Ny utgave av AMNYTT magasin
Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.