
Nyansettelse hos Pepperl+Fuchs
Snorre Kittilsen er ansatt som salgsingeniør i Pepperl+Fuchs. Snorre er 46 år og kommer fra stillingen som kalkulasjon/salg/prosjekt i Hedengren Security AS. Arbeidsområdet til Snorre er innen divisjon Prosessautomasjon og han skal arbeide med kunder på Østlandet.
Kittilsen har lang erfaring fra elektro & automasjonsbransjen, og blir et viktig tilskudd til bedriftens kompetanse. Han er utdannet elektriker og installatør. Kittelsen har også tidligere jobbet hos Ensto og kjenner både automatiseringsbransjen og ex-markedet.
Ny, men erfaren aktør i markedet
INNOMOTICS er et forholdsvis nytt navn i elektrosektoren i norsk industri. Men produktene og personell er godt kjent. Høsten 2022 overførte moderselskapet i Siemens all virksomhet innen elektromotorer og store drives til en egen enhet, INNOMOTICS. Siemens avsluttet salget av selskapet i 2024, som nå står helt på egne ben. Leder for den nordiske og baltiske virksomheten er godt kjent i norsk industri. Roar Søvik har i mange år ledet forløperen til INNOMOTICS hos Siemens.
Alarmhåndtering med SIMATIC PCS 7
SIMATIC PCS 7 fra Siemens har vært levert som DCS på små og store prosessanlegg i Norge siden slutten av 90-tallet. Systemet har jevnlig nye funksjoner og markedstilpasninger. Alarmsystemet står sentralt i PCS 7 og gir en effektiv og trygg operatørhverdag.
Kunstig intelligens kan gjøre industrien sikrere og mer effektiv
Drømmen om færre falske alarmer, tryggere og mer effektiv drift av industrielle anlegg rykker stadig nærmere, godt hjulpet av kunstig intelligens (KI). Vi tar pulsen på hvordan teknologien kan forbedre alarmsystemene i industrielle styringssystemer.
Hvordan gjør KI tilgjengelig for små og mellomstore bedrifter
Med eksplosjonen av kunstig intelligens og økende bekymring for energiforbruk og tilhørende kostnader, er det naturlig å stille spørsmål ved hvordan KI-fremskritt kan forbli økonomisk bærekraftig. Denne bekymringen er spesielt presserende for små og mellomstore bedrifter som lurer på om store språkmodeller (LLM) vil forbli tilgjengelige – eller være eksklusive for store selskaper.











