
Styrket salgsteamet
Nyansettelse hos Last Mile Communication AS
Last Mile Communication AS har en stadig tilvekst av nye design- og innovative løsninger innen våre satsningsområder og vil fortsette å utvikle vår organisasjon basert på de markedsendringer vi ser.
Vi har i den anledning nå styrket vårt salgsteam med å ansette Jesper Fredriksen som skal jobbe innen IP Video satsningen vår.
Jesper Fredriksen har siden 1994 jobbet med sikkerhet fra vekter, alarmstasjon. Driftsleder i Drammen til teknisk salg i G4S som i starten var Verdisikring AS. Jobbet fra 2007 til 2010 i Securinet AS med overvåket alarmoverføring før veien gikk til Bosch Security Systems der han jobbet med ITV utstyr frem til august 2014.
Om:
Last Mile Communication AS (stiftet i 1999) er en distributør av datanettverk- og videoovervåknings løsninger til Olje & Gas, Marine, Industri, Kraft, Vei & Jernbane og kommunaltekniske markedet.
Kontorer i Asker og Leksand (Sverige) med totalt 20 ansatte.
Representerer over 30 produsenter i Norge og Sverige
Last Mile Communication AS har lang erfaring med videoovervåknings og kommunikasjonsløsninger over alle typer media som kobber, fiber, radio/GSM og de fleste typer industrielle protokoller, samt Ethernet. I samarbeid med våre kunder leverer vi utstyr og systemer til installasjoner over hele verden.
Vi leverer også spesialtilpassede løsninger på oppdrag og konsulent bistand.
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.
Ny utgave av AMNYTT magasin
Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.