
Styrket salgsteamet
Nyansettelse hos Last Mile Communication AS
Last Mile Communication AS har en stadig tilvekst av nye design- og innovative løsninger innen våre satsningsområder og vil fortsette å utvikle vår organisasjon basert på de markedsendringer vi ser.
Vi har i den anledning nå styrket vårt salgsteam med å ansette Jesper Fredriksen som skal jobbe innen IP Video satsningen vår.
Jesper Fredriksen har siden 1994 jobbet med sikkerhet fra vekter, alarmstasjon. Driftsleder i Drammen til teknisk salg i G4S som i starten var Verdisikring AS. Jobbet fra 2007 til 2010 i Securinet AS med overvåket alarmoverføring før veien gikk til Bosch Security Systems der han jobbet med ITV utstyr frem til august 2014.
Om:
Last Mile Communication AS (stiftet i 1999) er en distributør av datanettverk- og videoovervåknings løsninger til Olje & Gas, Marine, Industri, Kraft, Vei & Jernbane og kommunaltekniske markedet.
Kontorer i Asker og Leksand (Sverige) med totalt 20 ansatte.
Representerer over 30 produsenter i Norge og Sverige
Last Mile Communication AS har lang erfaring med videoovervåknings og kommunikasjonsløsninger over alle typer media som kobber, fiber, radio/GSM og de fleste typer industrielle protokoller, samt Ethernet. I samarbeid med våre kunder leverer vi utstyr og systemer til installasjoner over hele verden.
Vi leverer også spesialtilpassede løsninger på oppdrag og konsulent bistand.
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












