Autic Eirik Skårerverket crop

Nyansettelse hos Autic

Autic styrker sin kapasitet med to nye ansikter i staben! Andreas på support, og Eirik på salg, vil sammen med resten av teamet i Autic tilby markedet og partnerne innovative produkter innen både hardware og software for automasjon. Det vil også bli satt enda større fokus på god support, og et lett tilgjengelig support-team for alle kundene.

Eirik Skårerverket 

Eirik Skårerverket er 32 år og kommer fra Sandefjord. Eirik startet i stillingen som salgsingeniør 1. august 2024. Han har fagbrev og fagskoleutdanning innen prosess-kjemi, med 7 års erfaring fra bransjen. I år fullførte han også en bachelorgrad ved USN innen elektro, automasjon og robotikk, hvor han var del av et team som deltok i EM for studentbedrift. På fritiden liker han å trene og utforske kreative hobbyer. 

Autic har bidratt til å forenkle industrielle oppgaver siden 1994 og har sammen med våre partnere levert de beste løsninger for fremtidens industrier, fra vann og avløp til marine, samferdsel og bygg. Noen av våre kjerneområder er innen SCADA, HMI, styringssystemer samt industriell kommunikasjon.

AMNYTT magasin nr 2 - 2026

AMNYTT nr. 2 – 2026 er ute nå

Hvordan skaper norsk industri global konkurransekraft gjennom automatisering? I denne utgaven møter du blant annet Vistin Pharma, som produserer for et verdensmarked med høy effektivitet og avansert teknologi. Vi ser også på hvordan damp kan redde jord fra deponi, hva som skal til for å gjøre industridata til «digitalt gull», og om Europa kan utvikle kunstig intelligens vi faktisk forstår.

KI Bruk

Kunstig intelligens gir bedre prosjektering av bygg og anlegg

Bygg blir mer komplekse, det gir flere utfordringer i byggeprosessen. Nå kan byggherrer og entreprenører ta kunstig intelligens (KI) direkte inn i prosjekteringsprosessen.

for optimalisere prosjektering og. Consiglis prosjekteringsverktøy kartlegger risiko i anbudsdokumenter og FDV-dokumentasjon, holder oversikt over kravspesifikasjon og koordinerer tekniske fag som involveres i byggeprosjektet.

– KI gjør at prosjekteringen blir bedre og mer effektiv, noe som gir en bedre byggeprosess. Da blir også byggene bedre, sier Kristin Svånå Piene i Consigli.

Flowskolen

Hurra for den lille (trykk)forskjellen

Mengdemålingens arbeidshest

Andre del av AMNYTTs Flowskole setter søkelyset på en skikkelig klassiker innen mengdemåling, nemlig differansetrykk.

Med en fartstid på over hundre år, danner teknologien basis for en rekke varianter kjent som måleblende, pitotmåler, venturirør, wedge-element og kone-måler.

AI i alarmsystemer 2

Kunstig intelligens kan gjøre industrien sikrere og mer effektiv

Drømmen om færre falske alarmer, tryggere og mer effektiv drift av industrielle anlegg rykker stadig nærmere, godt hjulpet av kunstig intelligens (KI). Vi tar pulsen på hvordan teknologien kan forbedre alarmsystemene i industrielle styringssystemer.