
Sikkerheten er ivaretatt på flere måter
Ny versjon av WinCC for portable enheter
Den nye versjonen av WinCC SCADA inneholder blant annet funksjonalitet hvor en enkelt kan dele innhold med mobiltelefoner og nettbrett. WebUX er navnet på funksjonen som gjør det mulig å vise bilder fra WinCC på hvilken som helst nettleser.
Ved hjelp av noen få klikk kan bildene publiseres på serveren og hemmeilgheten er at bildene blir konvertert til HTML5. Dermed trenger en ingen installasjon på klienten.
Sikkerheten er ivaretatt på flere måter. Det er kun mulig å nå serveren ved hjelp av https, og brukeradministrasjon er håndtert av WinCC. Lisensieringen er basert på antall samtidig påloggede brukere og det skilles mellom brukere som kan styre anlegget og brukere med kun lesetilgang.
Det er ikke bare WebUX som er nytt på V7.3. Generelt fokuseres det på enklere engineering og dette medfører nye editorer for alarmer, logging og brukeradministrasjon. Det er også laget en ny driver for Simatic S7-1500 som utnytter de fordelene som finnes i Siemens nye PLSer.
For mer info: www.siemens.com/wincc
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.