
Sikkerheten er ivaretatt på flere måter
Ny versjon av WinCC for portable enheter
Den nye versjonen av WinCC SCADA inneholder blant annet funksjonalitet hvor en enkelt kan dele innhold med mobiltelefoner og nettbrett. WebUX er navnet på funksjonen som gjør det mulig å vise bilder fra WinCC på hvilken som helst nettleser.
Ved hjelp av noen få klikk kan bildene publiseres på serveren og hemmeilgheten er at bildene blir konvertert til HTML5. Dermed trenger en ingen installasjon på klienten.
Sikkerheten er ivaretatt på flere måter. Det er kun mulig å nå serveren ved hjelp av https, og brukeradministrasjon er håndtert av WinCC. Lisensieringen er basert på antall samtidig påloggede brukere og det skilles mellom brukere som kan styre anlegget og brukere med kun lesetilgang.
Det er ikke bare WebUX som er nytt på V7.3. Generelt fokuseres det på enklere engineering og dette medfører nye editorer for alarmer, logging og brukeradministrasjon. Det er også laget en ny driver for Simatic S7-1500 som utnytter de fordelene som finnes i Siemens nye PLSer.
For mer info: www.siemens.com/wincc
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












