Goodtech-kraftkontrakt-crop

Får ansvar for engineering, innkjøp og bygging av høyspent og lavspent anlegg

Ny stor kraftkontrakt til Goodtech

Goodtech har inngått kontrakt med Wacker Chemicals Norway AS i forbindelse med utbygging og utvidelse av produksjonskapasiteten på Wackers Silisiumsmelteverk på Holla. Goodtechs leveranse er i størrelsesorden NOK 50 mill.

Goodtech får ansvar for engineering, innkjøp og bygging av høyspent og lavspent anleggsdeler i forbindelse med utvidelse av det nye anleggets kraftbehov. Prosjektet starter i løpet av våren 2017 og ferdigstillelse er beregnet til begynnelsen av 2019. «Vi er meget takknemlig for den tillit som Wacker har vist oss med denne kontrakten og ser frem til et videre godt samarbeid», uttaler konsernsjef Eric Staurset i Goodtech ASA.

Om Goodtech

Goodtech er en ledende nordisk miljø- og teknologileverandør hvor kjernekompetansen er konsentrert om automatisering, industriell IT, miljøteknologi og avansert industriell produksjonsteknologi. Selskapets visjon er å være førstevalget for industriell effektivitet. 

 

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.