JFK E COR crop

Er holdbare i en rekke miljøer og applikasjoner har dobbel beskyttelse

Ny serie bærekraftige veggskap med høy kvalitet

JFKnudtzen har et omfattende sortiment på veggskap, som dekker de fleste størrelser og materialer. Design og materialvalg på vår nye serie gir beste produktkvalitet og funksjonalitet i de fleste applikasjoner. Det tilbys også kundetilpassede løsninger i form av maskinering og lakkering. Om du har helt spesielle behov kan tilby skreddersydde veggskap - basert på mål og spesifikasjoner.

Skapene har internasjonale godkjenninger som passer alle industrier.

ETA, - vår leverandør på veggskap har over 40 års erfaring, og er produsent av innovative løsninger av høy kvalitet for industriell automatisering, tøffe miljøer, lavspenning distribusjonsskap og informasjonsteknologi. Skapene kan leveres i stål, rustfritt stål og aluminium.

For at skapene skal være holdbare i en rekke miljøer og applikasjoner har de dobbel beskyttelse. Det vil si at det brukes en katodisk elektrobeskyttelse til maling av skap (kalles E DUP, Double Layer Protection).

Denne behandlingen - som er standard for alle ETAs malte løsninger - bruker en grunning som gir gode kjemiske og fysisk egenskaper, for å sikre høyere produktkvalitet. Målet er å tilby stadig mer pålitelige og passende løsninger for en rekke miljøer og applikasjoner.

Den automatiserte og innovative prosessen har gjort det mulig å oppnå høye kvalitative egenskaper, redusere tykkelsen på toppstrøk og eliminere sløsing av maling i henhold til miljømessig bærekraft.

Skapene finnes i standard størrelser fra 200x300x150 mm til 1200x1200x300 mm. Tilpassede skap produseres fra 300x300x120 mm til 800x1200x300 mm, med produksjon «på millimeteren» (maks dybde 350: 600x1000x350 mm) med metriske måleenheter.

Skapene finnes i forskjellige varianter:

  • Skap med enkel, solid dør
  • Skap med dobbel, solid dør
  • Skap med transparent dør
  • Skap med anti-seismisk design
  • Skap med jordingsbolt (ATEX kompatibel)
  • EMC skap

I tillegg tilbyr JFKnudtzen nødvendig tilbehør som termostater, vifter, varmeelementer, filter, LED-lys med mer.

Skapene er skipsgodkjent i henhold til Rina.

Masse avansert teknisk utstyr i prosessanleggene hos Borregaard (Bilde: Borregaard).

4-20 mA: Seiglivet strømsløyfe

Borregaard gjorde en grundig vurdering av kommunikasjon med feltinstrumentering da et av anleggene skulle oppgraderes. Resultatet var at eksisterende, digital feltbuss ble faset ut. Og klassikeren 4-20 mA gjorde comeback for å sørge for pålitelig kommunikasjonen i tiårene fremover.

Nye Urkraft-produkter, her seks müsli-varianter, presentert av IT/Prosessansvarlig Dag Petter Berg (t.v.) og Produksjonsleder Øyvind Tempelen.

Rent mel i posen, og masse annet snadder

Norgesmøllene kjører hardt på norske råvarer, overskuddet tilbake til norske bønder for videreutvikling av norsk landbruk og høy automatiseringsgrad. Og anlegget i Skien er ekstra foroverlent med kontinuerlig vekst og lansering av nye ferdigprodukter nærmest på løpende bånd. Et av resultatene er en økning i arbeidsstokken på 50 prosent det siste tiåret.

Stolt og dyktig driftsgjeng, fra venstre: Guillaume Banzemwabo, Gunnar Solberg, Frank Normann, Steinar Mortensen, Stian Knutsen, avdelingsleder Geir Breimyr og Simon Linstad Møster, lærling kjemi prosess.

Sirkulærøkonomi på veldrevet renseanlegg

Saulekilen renseanlegg er selvforsynt med energi og kjører hardt på enhetlig styringssystem, fra pumpestasjoner til renseanlegget.

At distrusjon av likestrøm kan redusere energiforbruket med inntil 20 prosent sammenlignet med vekselstrøm i maritime applikasjoner lar seg høre (Foto: ABB/Adobe).

Lynkjapp effektbryter for DC-distribusjon kan gjøre maritime kraftløsninger grønnere

ABB melder at verdens første IEC-sertifiserte effektbryter med halvlederteknologi kan løse utfordringer innen likestrømsdistribusjon. Teknologien skal tilrettelegge for opptil 20 prosent lavere energiforbruk og utslipp enn vekselstrømsløsninger i maritim sektor.