SRO-ny-salgssjef-crop

Hovedfokuset dreies fra produktsalg mot komplekst systemsalg

Ny salgssjef i SRO AS

SRO GRUPPEN utvider sitt salgsteam for å understøtte gruppens vekstambisjoner og for å sikre god oppfølging av eksisterende og nye kunder.  Per H. Lian vil tiltre sin stilling som Salgssjef i SRO AS senest fra 1. Juni 2017. 

SRO GRUPPEN leverer produkter og systemløsninger som blant annet innbefatter SDanlegg og EOS.  Vi styrer og overvåker: Lys, varme, kjøling, ventilasjon, persienner, brann, nødlys, sikkerhet, adgangskontroll, ITV, vann- og avløp (VA) ol.

Per kommer fra stillingen som KAM for HVAC markedet i Micromatic og vil i sin nye stilling blant annet videreføre gode relasjoner i det samme markedet.  I SRO vil hovedfokuset dreies fra produktsalg mot komplekst systemsalg.

Daglig leder i selskapet, Ståle Syversen, uttaler at han gleder seg til å få med Per på laget.  Min sporadiske kontakt med ham i over et tiår, har hver gang vi treftes, bekreftet at han både er en kompetent og ikke minst god selger.  Per har alltid holdt ord og fulgt opp sine forpliktelser.  Dette er kjerneverdier han skal videreføre hos oss.  

I SRO er vi opptatt av at kundene skal føle at vi tilbyr riktig kompetanse og god oppfølging fra første kontakt, via byggeprosessen og videre fremover i driftsfasen.

SRO GRUPPEN er landsdekkende og med over 30 ansatte representerer vi som entreprenørselskap det største uavhengige Norske fagmiljøet med bygningsautomatisering som kjernebusiness.  Vi satser på nyrekruttering til vår bransje og har mer enn 10 % lærlingeandel blant de ansatte.

Med en rekordhøy ordrereserve er SRO GRUPPEN rigget og på god vei mot sitt treårige vekstmål som er å passere 100 mill. i årlig omsetning gjennom sunn vekst.

Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året

Jotun runder 100 år, bygger én ny fabrikk i året

Jotun har 40 produksjonsanlegg over hele verden. Globale avtaler for automatisering og intern standardisering står sentralt, men det lokale markedet der anleggene bygges er styrende for automatiseringsgraden.

Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring

Fyrtårn for maritim autonomi og fjernstyring

Båtene som opereres fra verdens første fjernstyringssenter for maritime operasjoner nærmer seg full autonomi med stormskritt. Flytting av gods fra land til sjø og mannskapsmangel er blant driverne for stadig nyvinninger til sjøs.

Glad lederkvartett på KROHNE Altometer viser fram eksempler på innovativ måleteknikk, fra venstre: Leon de Borgie, Martijn Panis, Lars Lemke og Dominique Basson.

Våtkalibrerer alle mengdemålere for beste målenøyaktighet

Brandstory

KROHNE Altometer produserer et sekssifret antall avanserte mengdemålere årlig, hver eneste blir våtkalibrert for best mulig nøyaktighet.

Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft

Solid kalibreringsregime for prosessinstrumenter gir produksjonsløft

Etter at Grans Bryggeri startet med strukturert kalibrering av prosessinstrumenter og overgang til mer tilstandsbasert vedlikehold av prosessutstyret, har leveringsgraden økt fra 92 til 98 prosent i produksjonen.