
"edge datasentre" behandler IT-kapasiteten nær produksjonsanleggene
Ny Rittal Edge Data Center konfigurator fra Rittal
Internet of Things bidrar til at bedriftene tilpasser sin IT-infrastruktur. Edge data center hjelper med å behandle store mengder data fra den digitale transformasjonen nær opprinnelsesstedet.
Rittal tilbyr nå en nettbasert konfigurator for å hjelpe til med å designe et Edge Data Center raskt, enkelt og kostnadseffektivt, www.rittal.com/edgedatacenter.
Bedrifter som nettverksbygger produksjonen, eller kjøper nye Industri 4.0 maskiner som kan produsere mer effektivt, trenger sanntidsdata. Såkalte "edge datasentre" behandler IT-kapasiteten nær produksjonsanleggene. Gjennom disse programmene holdes latenser lave og de behandlede dataene er tilgjengelige umiddelbart.
Ved hjelp av Rittals nye "Edge Data Center konfigurator", kan bedrifter demonstrere de allsidige applikasjonspotensialene til
et edge datasenter, basert på deres egne krav. Online konfiguratoren er designet for
IT-løsninger fra 2 til 8 rack og fra 3 til 30 kW. Den inkluderer analyse og konfigurasjon av rack, klimakontroll, strømforsyning og sikkerhetskomponenter. Dette gjør det mulig for bedrifter å bygge nøkkelferdige Edge datasentre og tilbehør i en 3D-visualisering med bare noen få klikk.
For klimakontroll er LCU DX- eller LCP DX-væskekjølingsløsninger tilgjengelige. Strømfordelingsenheter (PDUer) kan legges til IT-rack for å sikre effektiv strømfordeling. IT-sikkerhetsløsninger, som CMC III (Computer Multi Control) med temperaturmåling og adgangskontroll, samt automatisk døråpning og tidlig brannvarslingsfunksjoner, konfigureres også ved hjelp av dette verktøyet.
Et grensesnitt til Rittals webshop sikrer at kundene enkelt og sømløst kan bestille sine individuelle løsninger ved hjelp av eksisterende data.
Du finner konfiguratoren her: www.rittal.com/edgedatacenter
Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling
Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.
Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA
Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.
Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric
Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling
I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.
ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet
ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.












