
Ny produktansvarlig BU MI/IFC/ICS hos Phoenix Contact
Erik Hansen Testdal er ansatt som ny produktansvarlig BU MI/IFC/ICS hos Phoenix Contact. Erik (32) har en bachelor som elektroingeniør, med spesialisering innen industriell instrumentering fra NTNU Trondheim.
Tidligere har han innehatt rollen som Salgsingeniør/produktansvarlig i Holmefjord AS, der han først hadde ansvaret for tunnel/samferdsel og RF-produkter, deretter industri, samt andre oppgaver.
I Phoenix Contact vil Erik ha produktansvaret for Marking & Identification, Industrial Field Connections og Industrial Cabinet Solutions.
- Jeg ser frem til nye utfordringer og utviklingsmuligheter hos Phoenix Contact, dette blir spennende og læringsrikt. Gleder meg også til å bli kjent med alle de nye kollegaene mine, både her i Norge og i det store utland, sier Erik Hansen Testdal.
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.
Ny utgave av AMNYTT magasin
Møte nestorene Sæland og Borchsenius i videointervju. Les vårt profilintervju med Trygve Dirdal, fagleder instrumentering i Equinor. Vi skriver også om sensorer som forstår og roboter som beskytter – industrien tar nye steg mot smartere, tryggere og grønnere produksjon.
Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering
Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.