sagPA230294.ORF

Har mange års erfaring med å lede bedrifter fra flere bransjer

Ny leder i SMC Automation AS

Stig A Grani har siden 1. oktober 2018 vært ansatt i stillingen som Country Manager i SMC Automation AS. Den nye sjefens første mål er å styrke salgs og markedsaktivitetene, slik at SMC sine løsninger og produkter skaper enda flere fornøyde kunder i det norske markedet.

Stig A Grani har mange års erfaring med å lede bedrifter fra flere bransjer, men med hovedvekt fra industriell automatisering. Hanhar lang erfaring fra norsk industri, og startet sin karriere som Automatiker. Etter å ha jobbet noen år som fagarbeider tok han ytterligere utdanning innen teknikk, økonomi og ledelse, og valgte etter dette å jobbe med teknisk salg og ledelse.

SMC Corporation er overbevist om at Stig, med sin brede erfaring fra industrien og sitt kundefokus, er den rette personen til å føre bedriften mot suksessfull vekst innen norsk industri.

SMC er en komplett leverandør av komponenter og systemer for bevegelser til industriell automatisering. De er etablert som verdens største selskap for salg, utvikling og produksjon av pneumatikkomponenter, og har stor vekst med elektriske akser. SMC er genuint interessert i at kunden får den optimale bevegelsen til sine applikasjoner.

Siden oppstarten på det norske markedet 1998, ble SMC umiddelbart en ledende aktør med sine moderne ventiler og sylindre med integrerte funksjoner.

SMC har nærkontakt med kundene med sine tekniske selgere landet rundt. Det norske hovedkontoret ligger på Lysaker.

Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige

Robot skal gjøre smelteverk mer effektive og bærekraftige

På smelteverk strømmer flytende metall fra store smelteovner. Det manuelle arbeidet har vært svært krevende, og forbundet med risiko for de de som jobber der. TappingMate er en robot som tar mennesket ut av tappesonen.

– Det er et tøft miljø, vi har holdt på i fem år med å utvikle løsninger for smelteverk og tapping av metall. Med maskinsyn, sensorikk og automatisering vil roboten skape en bedre arbeidshverdag for ansatte, redusere utslipp og gjøre industrien mer lønnsom, sier Bjørn Audun Risøy, leder for innovasjon og utvikling i Momek, og daglig leder i Momek TappingMate AS.

Mercedes-Benz bruker humanoid robot i produksjonen

Mercedes-Benz bruker humanoid robot i produksjonen

Den tyske bilprodusenten tester for tiden bruken av humanoide robot ved Digital Factory Campus i Berlin. "Apollo" transporterer komponenter til produksjonslinjen, og lærer seg å jobbe autonomt.

KROHNE-teknologi måler verdier for en halv milliard daglig på Mongstad

KROHNE-teknologi måler verdier for en halv milliard daglig på Mongstad

Avansert måleteknologi sørger for svært nøyaktige målinger av oljen som eksporteres fra Norge, for riktig avregning til kunder og beskatning til staten.

Profilen – Trygve Dirdal

Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen

Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.