
Har mange års erfaring med å lede bedrifter fra flere bransjer
Ny leder i SMC Automation AS
Stig A Grani har siden 1. oktober 2018 vært ansatt i stillingen som Country Manager i SMC Automation AS. Den nye sjefens første mål er å styrke salgs og markedsaktivitetene, slik at SMC sine løsninger og produkter skaper enda flere fornøyde kunder i det norske markedet.
Stig A Grani har mange års erfaring med å lede bedrifter fra flere bransjer, men med hovedvekt fra industriell automatisering. Hanhar lang erfaring fra norsk industri, og startet sin karriere som Automatiker. Etter å ha jobbet noen år som fagarbeider tok han ytterligere utdanning innen teknikk, økonomi og ledelse, og valgte etter dette å jobbe med teknisk salg og ledelse.
SMC Corporation er overbevist om at Stig, med sin brede erfaring fra industrien og sitt kundefokus, er den rette personen til å føre bedriften mot suksessfull vekst innen norsk industri.
SMC er en komplett leverandør av komponenter og systemer for bevegelser til industriell automatisering. De er etablert som verdens største selskap for salg, utvikling og produksjon av pneumatikkomponenter, og har stor vekst med elektriske akser. SMC er genuint interessert i at kunden får den optimale bevegelsen til sine applikasjoner.
Siden oppstarten på det norske markedet 1998, ble SMC umiddelbart en ledende aktør med sine moderne ventiler og sylindre med integrerte funksjoner.
SMC har nærkontakt med kundene med sine tekniske selgere landet rundt. Det norske hovedkontoret ligger på Lysaker.
Tar trykk- og nivåmåling til skyene
VEGA holder standen som markedsleder og trendsetter innen radar nivåmåling. Samtidig øker selskapet trykket på trykkmålinger. Og uansett måleprinsipp slår selskapet et slag for skyuniverset MyVEGA.
Sømløst i tid og rom, digitalt fra A til Å
NFEA-konferansen ”digitalisering i automatiseringsdomenet 2025” bød på teknologiske fremskritt for digitalisering av operasjonell- og informasjonsteknologi fra vugge til grav. Digitale modeller og tvillinger og kommunikasjonsteknologi står i sentrum.
Rolf Skatvedt, Total Fiscal Metering
Sørger for mesterlige mengdemålinger
Det er neppe noen som slår Rolf Skatvedt (67) på kompetanse innen fiskale mengdemålinger av olje og gass – som gir riktig avregning av store verdier for operatører og myndigheter. Men at han ble ekspert på fiskale- og kjøp og salgssystemer i olje og gassindustrien skjedde ved en tilfeldighet for mer enn 40 år siden.
Beckhoff styrker satsingen på Vestland
Beckhoff Automation AS har ansatt Jan Huus som ny salgsingeniør med base i Bergen. Han vil få et særlig ansvar for kundeoppfølging og videre utvikling av relasjoner i Vestland-regionen.
Med ansettelsen av Jan styrker Beckhoff sin tilstedeværelse på Vestlandet og satser ytterligere på tett kundedialog, teknisk rådgivning og skreddersydde løsninger for industrien.











