Autic-kompact-PC-crop

Det er ingen bevegelige deler og det gjør at PC-en tåler vibrasjoner

Ny kompakt-PC serie fra Autic System AS

Autic System introduserer den nye prisgunstige Greenline PC serien. Detter er en industriell, ultra tynn og kompakt PC som tåler kulde ned til -20⁰C og varme opp til +60⁰C.

PC-en leveres med en rekke prosessoralternativer fra Atom og opp til 4.generasjon i5. Med integrert SSD disk er det ingen bevegelige deler, det gjør at PC-en tåler vibrasjoner og sjokk opp til 5G.

Autic har et bredt utvalg av kompakte, robuste og vifteløse PC-er som forsynes med 12/24 VDC. Det perfekte valg der man har begrenset med plass, og for mobile/maritime applikasjoner.

Om Autic;

AUTIC SYSTEM AS er en ledende leverandør av utstyr og programvare for automasjonsbransjen. Vi selger, utdanner og gir kundestøtte på blant annet programvaren CitectSCADA, som er markedsledende innen flere områder. Over hele Norge har vi en rekke partnere som gjennomfører prosjekter

Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn

Roger Næss, vedlikeholdssjef Yara Porsgrunn

Innfører nye strategier som bidrar til solid produksjonsløft

Roger Næss (57) tok med seg 32 års erfaring innen automatisering, elektro og vedlikehold fra legemiddelbransjen til Yara i Porsgrunn. De siste årene har han vært sentral i en transformasjon som har bidratt til å øke produksjonen av gjødsel på Herøya med ti prosent. Ny metodikk har gjort utstyr mer fintrimmet og fått økt oppetid.

Gir gass på lokalproduserte oksygengeneratorer for bedre fiskevelferd og økt bærekraft

Gir gass på lokalproduserte oksygengeneratorer for bedre fiskevelferd og økt bærekraft

Et sprekt samarbeid mellom norske bedrifter starter serieproduksjon av mobile, helautomatiserte oksygengeneratorer for oppdrettsnæringen. Anleggene skal være enkle å bruke for oppdretter, og leveres med avansert styring og fjernovervåkning – tilkoblet OXZOs bemannede kontrollsenter.

Politisk debatt under Norsk Industri årskonferanse 2026

Norsk Industri samlet industrien i en tid preget av uro og omstilling

På Norsk Industris årskonferanse 2026 sto geopolitikk, kraftbehov, konkurransekraft og industriell omstilling øverst på agendaen. Gjennom dagen tegnet politikere, industriledere og internasjonale eksperter et bilde av en industri som møter økende usikkerhet, men som samtidig ser store muligheter dersom Norge klarer å handle raskt nok.

4-20 mA: Seiglivet strømsløyfe

4-20 mA: Seiglivet strømsløyfe

Borregaard gjorde en grundig vurdering av kommunikasjon med feltinstrumentering da et av anleggene skulle oppgraderes. Resultatet var at eksisterende, digital feltbuss ble faset ut. Og klassikeren 4-20 mA gjorde comeback for å sørge for pålitelig kommunikasjonen i tiårene fremover.