Kleine IP67-Peripherie zum Einsatz vor Ort / Small IP67 I/O for

Plassering i et vidt spekter av lokasjoner

Ny kompakt I/O-serie fra Siemens

Den nye ET 200AL fra Siemens går inn i ET 200serien som en kompakt plassbesparende IP67 serie beregnet for fleksibel direktemontasje med M8 tilkoblinger.

Modulene kommer i plastutførelse med vibrasjonsrating for 5-10G. Den ekstremt lette vekten kombinert med den solide utførelsen og fleksible monteringen, muliggjør for plassering i et vidt spekter av lokasjoner, blant annet i tøffe utilgjengelige soner og på bevegelige deler.

Modulene i ET 200AL serien kan i tillegg til å kobles til egne interfacemoduler også kobles til ET 200SP stasjoner. Med TIA portalen som verktøy prosjekteres og integreres ET 200AL enkelt til ET 200SP eller I/O-kontrollere via Profibus eller Profinet. Modulene kommer i 30 eller 40mm utførelse, med støtte for opp til 32 moduler per stasjon.

Mer informasjon: http://www.siemens.com/ET200AL

Emerson AI

Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering

Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.

Pepperl+Fuchs G11

Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber

Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.

Camila Medina, foto: Schneider Electric

Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge

Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.

Jarle, Ådne og Bjørn-åge. Foto: AxFlow

AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge

AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.