Emerson Sven Eirik crop

skal gi tilbud på Emersons produkter innen Rosemount og Flow portefølje

Ny inneselger hos Emerson Process Management AS

Sven Eirik Wilhelmsen (40) er ansatt som inneselger hos Emerson Process Management AS. Han skal primært jobbe som inneselger i selskapets førstlinje support som i dag består av 7 ingeniører.

Dette teamet skal gi tilbud på Emersons produkter innen Rosemount og Flow portefølje.

Sven Eirik er utdannet maskiningeniør. Han kommer nå fra tilsvarende funksjon hos IKM Instrutek i Larvik hvor han i 1,5 år primært har jobbet med maritimt salg og som prosjektingeniør.

Sven Eirik har bakgrunn fra skipsfart og har jobbet noen år som styrmann på større tankskip. Han er også utdannet kaptein. Etter dette jobbet han som designingeniør for Aibel i prosjekter for Statoil.

Om Emerson Process Management

Emerson Process Management AS er et heleid datterselskap av amerikanske Emerson Inc, som er verdens største leverandør av prosess-automatiseringssystemer, måleinstrumenter og ventiler for olje & Gass og prosessindustrien. Firmaet i Norge har store leveranser både til offshore og landbasert industri. Vi regnes i dag med vår 40 år lange historie og kontorer i Porsgrunn, Stavanger, Bergen og Oslo som en veletablert samarbeidspartner for norsk industri, med stor ekspertise innen prosessregulerings-, instrumenterings- og måleteknikk.

 

Emerson AI

Emerson utvider AI-porteføljen for tryggere og mer forutsigbar automatisering

Emerson har lansert nye AI-løsninger rettet mot industriell automatisering, med særlig vekt på driftssikkerhet og anvendbarhet i virksomhetskritiske systemer.

Pepperl+Fuchs G11

Pepperl+Fuchs lanserer nye IO-Link huber

Med bruk av IO-Link-huber er mange teknologiske begrensninger en saga blott: de tillater blandet drift av IO-Link-enheter og binære standardsensorer/aktuatorer på en og samme IO-Link-master. De nye IO-Link-hubene i G11- og G16-serien fra Pepperl+Fuchs representerer en spesielt robust og kostnadseffektiv løsning, og gir brukerne størst mulig fleksibilitet i systemplanleggingen.

Camila Medina, foto: Schneider Electric

Ny direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge

Camila Medina (33) tiltrer 1. juni som direktør for industriell automatisering i Schneider Electric Norge. Hun kommer fra stillingen som strategileder for Norden og Baltikum i samme selskap og har tidligere erfaring fra både Statkraft og Schneider Electric.

Jarle, Ådne og Bjørn-åge. Foto: AxFlow

AxFlow AS overtar distribusjonen av Richter Process Pumps & Valves i Norge

AxFlow AS styrker sin satsing på industrielle væskehåndteringssystemer ved å bli ny norsk distributør av de tyske kvalitetsproduktene fra Richter Process Pumps & Valves.