
Sensorene er meget kompakte
Ny generasjon TDL gassmålere fra Mettler-Toledo
Siden lanseringen i 2012 har GPro™ 500 O2 TDL gassmåleren, som forhandles av InLine Prosess, med sitt unike sensor design, blitt utvidet både med tanke på ulike prosess installasjoner og måleparametere.
I tillegg til O2 måling, er nå også CO og H20 implementert, og senere i høst kommer også for CO2 måling. Full fleksibilitet for tilkopling til prosessen, via wafer type som kan installeres på rør ned til DN50, innstikk typer gjennom tank- / rørvegg og til by-pass type hvor delstrøm taes ut av prosessen til måleren. Egne non-purge modeller (for bl.a. inertization / blanketing applikasjoner), og også en purge-free filter modell som tåler høye støv konsentrasjoner.
Sensorene er meget kompakte, som gir enklere installasjon, og de krever minimalt med vedlikehold. Laser og detektor er i «samme hode», slik at tuning laser-detektor ved installasjon og senere ikke er nødvendig. Målenøyaktigheten sikres med avansert SpectraID™ teknikk, som måler den aktuelle gassen nærmest som et eget fingeravtrykk. Ingen interferens problematikk fra andre gasser i prøven. Videre er de Ex sikre, ATEX zone 1, IECEx og FM Class 1 Div 1. Sensorene kan koples direkte til PLS, eller via lokal transmitter.
For mer informasjon, vennligst se: www.inlineprosess.no
Endress+Hauser styrker laget med ny salgsingeniør
Endress+Hauser Norge fortsetter å satse på vekst og kompetanse, og har nylig ansatt Rune Dalby som ny salgsingeniør. Han startet i stillingen 1. september 2025 og har sin base ved selskapets hovedkontor på Tranby.
Uno Power-strømforsyninger med Push-in-tilkobling
Kompakte, energieffektive og pålitelige – nå med utvidet spenningsområde
Med siktet innstilt på forbedring og forenkling av instrumenteringen
Profilen – Trygve Dirdal, fagleder instrumentering, Equinor
Han elsker å løse tekniske utfordringer, gjerne i team. Forenkling og forbedring står høyt i kurs, men det må ligge et «business case» bak når ny teknologi skal i sving.
Ny salgssjef for fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs
Robert Aasen Kverndalen er utnevnt til salgssjef på avdeling Fabrikkautomasjon i Pepperl+Fuchs.