Generationswechsel bei Logikmodulen / Change of generation for l

Karakteriseres av forenklet håndtering

Ny generasjon logikkmoduler

Med Logo! 8 lanserer Siemens en ny generasjon logikkmodul for mindre automatiseringsoppgaver. Logo! 8 erstatter dagens 6 og 7 serie

Den nye serien karakteriseres av forenklet håndtering, mer kompakt design, mer I/O samt en forbedret pris/ytelses ratio. I tillegg til mulighetene innen kommunikasjon benyttes den integrerte Ethernet porten som standard programmeringsgrensesnitt helt uten behov for spesielle kabler.
Logo! 8 kommer med et bredt spekter av utvidelsesmoduler, deriblant et eget display med funksjonsknapper, 4-ports Ethernet switchmodul, syv digitalmoduler, tre analog moduler og diverse powermoduler, samt en ny modul for SMS og GPS for posisjonering, alarmer og fjernkontroll via mobiltelefon eller tidssynkronisering.
Med brukervennlighet i fokus bidrar den nye softwaren Soft Comfort V8 raskt og enkelt til realisering av de forskjellige automatiseringsapplikasjoner, for eksempler settes kommunikasjon mellom opp til 16 noder opp enkelt ved hjelp at drag & drop.

For mer informasjon se; www.siemens.com/logo

 

Phoenix Contact uskjermede kort-til-kort-kontakter

Uskjermede kort-til-kort-kontakter med 0,8 mm deling

Phoenix Contact presenterer de nye uskjermede kort-til-kort-kontaktene i FP 0,8 SL-serien for datahastigheter på opptil 52 Gbps. Kontaktene gir økt fleksibilitet i PCB-design takket være kompatibilitet med PCB-fotavtrykkene til de skjermede FP-0.8-versjonene. Designeren kan bytte mellom skjermede og uskjermede versjoner uten å måtte tilpasse kretskortlayouten.

Data senter. Foto: Scneider Electric

Nye referansedesign for AI-datasentre utviklet av Schneider Electric og NVIDIA

Schneider Electric lanserer sammen med NVIDIA to nye referansedesign for datasentre rettet mot kunstig intelligens (AI). Designene kombinerer styring av strøm og væskekjøling med overvåking gjennom NVIDIAs Mission Control-programvare.

Foto: Schneider Electric og Stefania Nilsen, Schneider Electric

Dr Wolfgang Drahm (til venstre) og Dr Alfred Rieder (i midten) har bygget opp et senter for pre-utvikling. Sammen med teamet sitt og kolleger i Endress+Hauser Flow – her representert ved Dr Vivek Kumar – utvikler de nye innovasjoner. Foto: Endress+Hau

Endress+Hauser: 25 år med innovasjon innen strømningsmåling

I Freising utenfor München har et lite, men høyst spesialisert utviklingsmiljø hos Endress+Hauser i 25 år bidratt til å flytte grensene for hva moderne strømningsmåling kan oppnå. Teamet på rundt 20 personer har hatt frihet til å eksperimentere, med ett mål for øyet: å skape praktisk nytte for prosessindustrien.

ABB GCP-100

ABB lanserer gasskromatograf med innebygd cybersikkerhet

ABB har lansert GCP100 – verdens første gasskromatograf med integrert cybersikkerhet. Den nye modellen setter en ny standard for prosessanalyse og datasikkerhet i kritiske industrier som naturgass, biogass, olje og petrokjemi.